Ana sayfa BT Gündem AK Parti’nin seçim vaadini Türk Telekom seçim öncesi gerçekleştirdi

AK Parti’nin seçim vaadini Türk Telekom seçim öncesi gerçekleştirdi

Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, şimdiye kadar interneti olmayan ailelere 2 yıl ücretsiz 4 GB kotalı 4 Mbit/s hızında ücretsiz internet müjdesi verdi. Ücretsiz internet vaadi AK Parti Seçim Beyannamesi’nde de yer alıyor.Türk Telekom 175’inci (Bize göre 160’ıncı) yılında interneti bulunmayan 1 milyon aileye 2 yıl ücretsiz internet hizmeti verecek. Müjdeyi Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, Ankara’da düzenlenen kutlama partisinde verdi.Aslan ücretsiz internet projesini şöyle duyurdu:
İlklerin şirketi olarak bugün bir ilki daha Türkiye’nin hizmetine sunuyoruz. Türk Telekom Grubu olarak ülkemiz için yatırımlarımıza bir yenisini daha ekliyor, evlerinde internet bulunmayan tüm vatandaşlarımızı ücretsiz internetle buluşturuyoruz. Bugüne kadar evine internet bağlatmamış herkese iki yıl boyunca interneti ücretsiz sunuyoruz. 4 GB kotalı 4 Mbps hızındaki ücretsiz internet bağlantısı ile bu dijital uçurumu aşmak ve Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz.”
1 Milyon haneye ücretsiz internet
1 milyon haneye kadar ücretsiz olarak sunulacak internet bağlantısı için başvurular 13 Temmuz 2015 tarihine kadar alınacak.  Daha önce herhangi bir internet hizmeti satın almamış aboneler ve en son internet abonelik iptalini 3 ay önce gerçekleştirmiş olan vatandaşlar bu hizmetten yararlanabilecek.
4 GB kotalı, 4 Mbit/s hızda verilecek olan internet paketinde kota aşıldığı takdirde mevcut hız 512 Kbit/sn’e düşürülecek.
Aboneler 24 ay süresince ücretsiz hizmetten yararlanırken süre sonunda ve ya herhangi bir zaman hizmeti iptal ettirebilecek, buun için herhangi bir ceza ödemeyecek. Ayrıca Yalın ADSL tercihlerinde, evlere bağlanacak hatlar için de hat tesis ücreti istenmeyecek.
Internet satışı yapacak olan internet servis sağlayıcılardan TTNET mevcut abone sayısının yüzde 10, diğer servis sağlayıcılar ise toplam abone sayısının yüzde 30’una kadar abone kaydı gerçekleştirebilecek.
Kampanya ile ilgili uygulanacak esasların BTK tarafından onaylanmış versiyonuna bu linkten ulaşabilirsiniz.
AK Parti Seçim Beyannamesindeki vaadlerden birisi
Yoksul vatandaşlara ücretsiz internet sağlanması AK Parti’nin seçim beyannamesindeki vaadler arasında da bulunuyor.
AK Parti’nin Seçim Beyannamesi’nin “Bilgi Toplumuna Dönüşüm” başlığı altında yer alan ücretsiz internet vaadi beyannamenin 273’üncü sayfasında şu şekilde yer alıyor:
” Yoksul ailelere belirli ölçütlerle internet erişimi imkânı sağlayacağız. FATİH projesi kapsamında dağıtılan tablet bilgisayarlardan alan çocukların bulunduğu aileler öncelikli olarak değerlendirilecek, bu ailelere belirli bir kotada internet erişim hizmeti sunumu kamu kaynakları kullanılarak sağlanacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here