Ana sayfa BT Gündem Armut’a ikinci fazda 3.2 milyon yatırım daha

Armut’a ikinci fazda 3.2 milyon yatırım daha

Yüzlerce kategoride hizmet almak isteyenlerle 90 bini aşkın uzmanı buluşturan platform Armut.com  iki yatırımcıdan 3.2 milyon dolar daha yatırım aldı. Aylık 1,3 milyondan fazla ziyaretçiye ve 7 milyondan fazla sayfa gösterimine ulaşarak Türkiye’nin İnternet devleri arasına giren armut.com, ikinci yatırımını aldığını açıkladı.

2011 yılında kurulan armut.com, Avrupa kaynaklı yatırım fonları Addventure (%75) ile aynı zamanda ilk yatırımcısı da olan Hummingbird’ten (%25) toplamda 3,2 milyon dolarlık önemli bir yatırım daha aldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Armut.com kurucu ortağı Başak Taşpınar Değim, aldıkları bu yatırımla beraber “hizmet piş, ağzıma düş” vizyonuna, yani, hizmet almayı çok daha kolay ve güvenilir hale getirme hedefine daha hızlı ilerlemek istediklerini belirtti. Diğer kurucu ortak Erol Değim de, 30 kişilik uzman ekiplerini büyüterek, pazarlama, ürün geliştirme ve müşteri hizmetleri alanlarına yatırım yapacaklarını, akademik başarısı yüksek gençlerden oluşan dünya çapında bir ekip kurmayı hedeflediklerini söyledi. Şirket önümüzdeki yıl yurtdışına açılmayı da hedefliyor.

2015 yılı boyunca 400.000’in üzerinde hizmet talebi alan armut.com, 90.000’i aşan hizmet veren sayısı ile dev bir ekonomi de yaratıyor. Şirketin cirosu son bir yıl içerisinde yüzde 300 büyüme gösterdi.  Armut.com aldığı bu son yatırımla toplam 4,2 milyon dolar yatırım almış oldu. Şirket daha önce Hummingbird’ten 1 milyon dolar daha yatırım almıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here