Ana sayfa BT Gündem Avea Açık Hava konserleri sahil yörelerine de uzanacak

Avea Açık Hava konserleri sahil yörelerine de uzanacak

Müzik direktörlüğünü Candan Erçetin’in üstlendiği “AVEA Harbiye Açıkhava Konserleri 2010” projesi kapsamında 17, 18 ve 20 Temmuz tarihlerinde Candan Erçetin’le başlayacak olan konserler, 40. yılını kutlayan Bülent Ortaçgil (21 Temmuz), Neşet Ertaş (22 Temmuz) ve Gripin & Hayko Cepkin (23 Temmuz) konserleriyle devam edecek.

Gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kaplan; “Avea olarak müşterilerimizin hayatının her alanında olmayı hedefliyoruz. Müzik hayata kattığı değer açısından bizim için çok önemli
Müşterilerimizle buluştuğumuz ortak paydalardan birini oluşturuyor. Bizim bir iletişim öncüsü olarak müziği sahiplenmemizin bir başka dayanağı da var: Müzik, evrensel olan tek dil
Biz bu evrensel dili, yaymak ve yaşatmak adına sahipleniyoruz. Beş yıldır İstanbulluların yaz gecelerine renk katan AVEA Harbiye Açık Hava Konserleri de bu sahiplenmenin güzel bir örneği
Altıncısının da keyfini yine hep birlikte yaşayacağız. Uzun yıllardır İstanbullulara açık havada ve yıldızlar altında konser seyretmenin keyfini yaşatan Avea Harbiye Açıkhava Konserleri, kendi başına marka değeri taşıyan bir proje oldu. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli sanatçılarını müzikseverlerle buluşturan bu proje, gelenekselleşerek müzikseverlerin merakla beklediği bir etkinlik dizisi durumuna geldi. Bu yıl müzik alanındaki engin deneyimi ile Sayın Candan Erçetin’in projemizin müzik direktörlüğünü üstlenmesi bizleri ayrıca heyecanlandırıyor. AVEA Harbiye Açık Hava Konserleri çerçevesinde müzikseverleri pek çok ünlü isimle buluşturacağız ve unutulmaz anlar yaşatacağız” dedi.

Son 5 yılda toplam 58 konser düzenlendiklerini, 245.000 müziksevere ulaştıklarını, 2009 yılında düzenlenen konserler dizisinde en yüksek izleyici sayısına ulaşarak yaklaşık 65.000 izleyiciyle buluştuklarını belirten Hakan Kaplan, “Bu yıl bizim için ayrı bir önem taşıyor. Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasına giren Açıkhava Konserleri’ni bu yıl Anadolu’nun yazlık beldelerine de taşıyacağız. Sayın Candan Erçetin, 23 Temmuz tarihinden itibaren Altınoluk, Çeşme, Bodrum, Denizli, Antalya ve Bursa Açıkhava tiyatrolarında hayranlarıyla buluşacak. Avealılar konserler için biletlerini %20 indirimli alacaklar. Yine çekilişle davetiyeye de sahip olabilecekler” dedi.

Avea olarak her türlü müziği, her an her mekânda ulaşılabilir kılarak, müziğin kendisine de, üreticilerine de, tüketicilerine de fayda sağladıklarını ve önümüzdeki dönemde de konser ve etkinlikler ile müzik alanında müşterilerle bir arada olmaya devam edeceklerini ifade eden Hakan Kaplan sözlerine şöyle devam etti: “Geçen hafta bizi sevindiren ve müziğe olan sevdamızı perçinleyen bir gelişmeye tanık olduk. Kristal Elma ödüllerinde, bu sefer de müziğimizle onurlandırıldık. En iyi reklam müziği kategorisinde ‘Avea Jingle’ı Kristal Elma özel ödülüne layık görüldü. Bu gelişme de bizim müziğe olan bağlılığımızın anlamlı bir göstergesi oldu.”

Gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan, projenin müzik direktörlüğünü üstlenen Candan Erçetin, “Avea Harbiye Açık Hava Konserleri, bu yıl hem yıllarını müziğe vermiş ustalara hem Türkiye’nin bağrına bastığı ozanlara yer veriyor hem de genç kuşakların sevdiği isimlere şans tanıyarak, Türk müziğinde köprüler kuruyor. Avea sayesinde hedefimiz, konser mekanlarını salt ticari ortamlar olmaktan uzaklaştırıp özlenen ve beklenen isimleri de sahneye taşımak ve Avea’nın müziğe yaptığı katkılar ile müzikseverlere günün ekonomik ağırlığını daha az hissettirmek, müziğe sahip çıktığı için Avea’ya teşekkür ediyor, tüm müzikseverlere keyifli konserler diliyorum” dedi.

Birbirinden seçkin isimler AVEA Harbiye Açık Hava Konserleri’nde!

Bu yıl 17 – 23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinliğin açılış konseri, aynı zamanda projenin müzik direktörlüğünü üstlenen Candan Erçetin ile gerçekleştiriliyor. Eşsiz sesi ve muhteşem yorumuyla büyüleyen sanatçı, 17,18 ve 20 Temmuz geceleri geniş repertuarı ve sahne performansıyla Harbiye Açık Hava’da sevenleriyle buluşacak.

21 Temmuz gecesi ise bu yıl sanat hayatının 40. yılını kutlayan Bülent Ortaçgil ve bu mutluluğu birlikte paylaştığı sanatçı dostları, müzikseverlere unutulmayacak bir gece yaşatacak. Bülent Ortaçgil’in 40. sanat yılının kutlanacağı gecede sanatçı dostları Akın Eldes/Serhat Ersöz, Birsen Tezer, Bulutsuzluk Özlemi, Candan Erçetin, Erkan Oğur, Ezginin Günlüğü, Feridun Düzağaç, Fuat Güner, Gürol Ağırbaş, Grup Gündoğarken, Jehan Barbur, Levent Yüksel,Mirkelam, Mor ve Ötesi, Pinhani, Yaşar ile Zuhal Olcay Ortaçgil’e sahnede eşlik edecek.

22 Temmuz’da ise bir saz, söz ve ses ustası Neşet Ertaş, Açık Hava’nın büyülü atmosferinde türküleriyle müzikseverlere alışılmışın dışında bir deneyim yaşatacak.

AVEA Harbiye Açıkhava Konserleri’nin kapanış konseri ise 23 Temmuz akşamı sıra dışı tarzı ve müziği ile dikkat çeken Hayko Cepkin ile Türkiye’de rock müziğinin başarılı performans gruplarından Gripin ile gerçekleşecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here