Ana sayfa BT Gündem Avea, Mobile Excellence ödüllerinde finalde

Avea, Mobile Excellence ödüllerinde finalde

Avea “Akıllı Telefon veya Tablete Özel En İyi Mobil Fayda Uygulaması” kategorisinde finale kaldı. Mobil Uzaktan Kontrol sisteminin ödül alıp almadığı 13 Ocak’ta, Los Angeles’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacakAvea, akıllı telefon sahibi müşterilerine daha iyi bir cihaz ve servis performansı sunmak üzere geçtiğimiz yıl Alcatel-Lucent ortaklığıyla geliştirilen uzaktan cihaz yönetimi teknolojisi ve mobil kontrol uygulamasıyla, dünya çapında en prestijli mobil teknoloji ödüllerinden biri kabul edilen The Mobile Excellence Awards’da finale kalan iki uygulamadan biri oldu.

Uzaktan Cihaz Yönetimi uygulaması ile mobil eğlence ve teknoloji alanında uzmanlaşmış şirketlerin üstün başarılarını ödüllendiren The Mobile Excellence Awards’da “Akıllı Telefon veya Tablete Özel En İyi Mobil Fayda Uygulaması” kategorisinde aday gösterilen Avea, aynı uygulamayla geçtiğimiz ay da uluslararası mobil uygulama yarışmasında Appsters’da finale kalmıştı.

Yıl boyunca vizyonerler ve liderlere çeşitli programlarla bilgi alışverişi, eş düzeyde erişim ağı, pazar ön araştırması ve tanınma imkânı sunan; ileri seviye ve güncel etkinlikler hazırlayan The Mobile Excellence Awards, aynı zamanda her yıl düzenlediği ödül etkinliğiyle pazara yeni giren şirketleri, içerik sağlayıcıları, mobil eğlence firmalarını, yeni girişimcileri bir araya getiriyor.

Mobil Excellence Awards’ın kazananları, iş ve teknoloji dünyasının önemli şirketlerinin üst düzey isimlerinden oluşan jüri tarafından kapalı bir listeyle verilen puanlarla belirleniyor. Kazanan uygulama ve firmalar 13 Ocak’ta, Los Angeles’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Avea, uygulama ile proaktif çözüm sunuyor

Mobil Uzaktan Kontrol Uygulaması, başta Avea inTouch markalı akıllı cihazlar olmak üzere; Symbian, işletim sistemi uygun durumdaki Blackberry, Android işletim sistemi kullanan ve OS versiyonu uygun Sony Xperia ve Samsung cihazların uzaktan yönetimini sağlıyor.

Avea, Alcatel-Lucent tarafından geliştirilen uzaktan cihaz yönetimi teknolojisi Motive ServiceView platformu aracılığıyla, müşterilerine daha iyi bir cihaz ve servis performansı deneyimi sunarken; sorunların müşteri hizmetleri tarafından, o an müşterinin yanındaymış gibi hızlı bir şekilde çözülmesini sağlıyor

Ayrıca sorunların ortaya çıkmasını önlemek için otomatik olarak ve uzaktan cihaz güncellemesini gerçekleştirebilen Motive ServiceView; müşteri hizmetlerine çağrı geldiğinde, müşteri temsilcisine abonenin tüm uçtan uca şebeke faaliyeti, mobil cihazı ve uygulamaları dahil olmak üzere müşteri hakkında kapsamlı bilgi sağlıyor. Böylece, sorunlar geçmişe kıyasla çok daha hızlı bir şekilde çözülebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here