Ana sayfa BT Gündem AveaLabs’dan çıkan EVAM gerçek zamanlı teklif sunacak

AveaLabs’dan çıkan EVAM gerçek zamanlı teklif sunacak

Avea’nın bünyesinde yer alan AveaLabs Kuluçka Merkezi’nde Avealılar için özel çözümler üreten firmalardan Intellica; kullanıcı hareketlerinin izlenip müşterilere ihtiyaç duydukları anda gerçek zamanlı kampanya önerileri sunmayı amaçlayan çözümü EVAM’ı hayata geçirdi. Proje özellikle daha da etkin bir kampanya yönetim sistemi geliştirmeyi amaçlıyor. Avea Kuluçka Merkezi’nde işlevselliği artırılmakta olan EVAM’ın telko modülünün ise önümüzdeki dönemde Türkiye’de ilk kez tamamen yerli kaynaklar kullanarak hayata geçirilmesi planlanıyor.

 

Complex Event Processing (CEP) kavramı üzerine inşa edilen EVAM, müşteri hareketlerini izleyerek müşterilere gerçek zamanlı kampanyalar önerme, fatura aşımı durumunda müşteriyi uyarma, müşterileri kullanım hareketlerine göre daha avantajlı tarifelere yönlendirme gibi karmaşık işlemlerin yönetilmesini de sağlıyor. CEP kavramının ilk kez kullanılmasını sağlayan Avea, gelecek dönemde kavramın daha da geniş bir alanda kullanılmasını planlıyor.

 

‘Müşteriye özel kampanya sistemi’ ile özel ‘anlık kampanya’  

 

Müşteri hareketlerinin anlık kampanyalar için ortam oluşturduğunu, gerçek zamanda uygun kişiye özel kampanyalar yapıldığı için de müşterilerde rahatsızlıktan ziyade memnuniyet oluştuğunu belirten Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin, “EVAM’la yapacağımız kampanyalarla birlikte ilettiğimiz mesaj sayılarında büyük düşüş bekliyoruz. Öncül testlerde kampanya geri dönüşlerinde 7 kata kadar olumlu artışlar gördük. EVAM’la birlikte artık müşterileri sadece ihtiyaç duydukları kampanyalar hakkında bilgilendirme yapabilecek duruma geleceğiz. Kuluçka Merkezi’mizde geliştirilen çözümler Türkiye’ye örnek oluyor. Değerli ve nadide fikirler merkezimizde somut ürünlere dönüşüyor. Intellica’yla birlikte EVAM’ı yurtdışına da açacağız. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için yenilikçi ürün ve servisler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Yenilikçi teknolojiler, AveaLabs Kuluçka Merkezi’nde Türkiye için üretiliyor

 

Avea Ar-Ge Merkezi bünyesinde yer alan AveaLabs Kuluçka Merkezi, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren girişimcilere, yenilikçi ürün ve servisler geliştirmek, firmalarını büyütmek ve yeni pazarlara açılarak hayallerini gerçekleştirebilmeleri için destek oluyor. Halihazırda, bu amaçla yola çıkan 5 şirket, AveaLabs Kuluçka Merkezi’nde yer alıyor. Son derece  dinamik bir yapıya sahip Avea Kuluçka Merkezi’ne başvuru talepleri www.avealabs.com adresinden yapılabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here