Anasayfa / BTGündem / Başarılı Türk markaları, Türk bilişim sektörünü de yurtdışına açıyor

Başarılı Türk markaları, Türk bilişim sektörünü de yurtdışına açıyor

Büyüyen işlerini yönetmek için Microsoft Dynamics platformunu tercih eden Eroğlu Şirketler Grubu, ilk olarak Rusya operasyonunu uygulamaya geçirdi. Projeyi Türk bilişim sektörünün önemli oyuncularından biri olan AXIS Bilgi Teknolojileri ile gerçekleştiren Eroğlu Şirketler Grubu, Rusya kurulumunda da Türk iş ortağına güvendi.

İstikrarlı büyümesini sürdüren Eroğlu Şirketler Grubu, düşen kâr marjları, rekabetçi fiyat stratejileri, artan müşteri talepleri, lojistik sistematiğindeki darboğazların neden olduğu verimlilik kaybını minimuma indirmek amacıyla bilgi teknolojilerinden yararlanma alternatiflerini gözden geçirme kararı alarak, yapmış olduğu araştırmalar sonucunda Microsoft Dynamics AX’i tercih etti. Kolay ve hızlı özelleştirilebilir bir teknoloji ile, iş süreçlerinin daha verimli ve etkin kullanılması, işletme giderlerini düşürebileceğini ve kar maksimizasyonunda etkili olacağını söyleyen Eroğlu Şirketler Grubu Bilgi Teknolojileri Grup Yöneticisi Dr. Selçuk Aksak sözlerini şöyle sürdürdü: “Yakın geçmişte inşaat ve hizmet sektörlerindeki eksiklikleri de fark ederek Eroğlu Holding çatısı altında kurulan bu iki yeni şirketimizin de BT alt yapısını, MS Dynamics’in esnek mimarisi ile çözme kararı aldık. Perakedecilik sektöründe halen devam eden projelerimizden aldığımız sonuçların olumlu yansımaları, bu kararımızın ne denli isabetli olduğunu göstermiştir.”

Altı aylık bir çalışma sonucunda, ilk etapta Rusya’da 68 kullanıcıyla hayata geçen projenin ikinci etabında Türkiye ve Ukrayna lokasyonları devreye alınacak. Eroğlu Grubu’nun, Ukrayna’daki çalışmalarını da AXIS ile yürütme kararı doğrultusunda Türk bilişim sektörü, yurt dışındaki başarılı projelerine Rusya’dan sonra Ukrayna’da da bir yenisini eklemiş olacak.

Hakkında BTDunyasi