Bilişimciler İTO için kolları sıvadı

Yıllardır ticaret odalarında kırtasiyeciler ve büro makinesi satıcılarıyla anılan Bilişimciler kaderlerini değiştirmek için STK’lar öncülüğünde işbirliği yapma kararı aldı. Bilişim ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşları (STK) sektöre bir çağrıda bulunarak İTO seçimlerinde birlikte hareket etme niyetlerini belli ettiler.
TBD Türkiye Bilişim Derneği, TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği, TÜBİSAD Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği, YASAD Yazılım Sanayicileri Derneği ve YESAM Yazılım Eser Sahipleri Meslek Birliği tarafından yapılan ortak çalışmada koordinasyonun TÜBİDER’e verileceğinin altı çizilerek şöyle denildi.

Değerli bilişimciler,

Bilişim sektörünün Ticaret ve Sanayi Odaları’ nda temsili uzun zamandır peşinde koştuğumuz ve gerçekleştirmek istediğimiz bir hedeftir.

Bilişim sektörü temsilcileri, Mart 2005 içerisinde odalarda yapılacak etkin ve sonuç alıcı bir katılım gerçekleştirmek üzere bir çalışma yürütmektedirler.
Ticaret ve Sanayi Odaları’nda oluşmuş meslek gruplarının meslek komitelerinde ve oda meclislerinde temsil edilmek için seçimlerde tek ve ortak bir liste oluşturmak; oluşturduğumuz ortak listenin seçilmesini sağlayacak etkin ve kitlesel bir seçim işbirliği yapmak üzere; TBD, TÜBİDER, TÜBİSAD, YASAD ve YESAM tarafından İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde mesleki güç birliği ve dayanışmayı gerçekleştirmek üzere Bilişim Sektörü İTO Seçim Platformu oluşturulmuştur.
Oluşturulan seçim platformu sektörümüzün diğer meslek örgütlenmelerine açık olduğu gibi, güç ve omuz vermek isteyen tüm meslektaşlarımızın katkı ve katılımına da açıktır.

İstanbul Ticaret Odası Meslek Komitesi ve Meclis seçimleri 9 Mart 2005 Çarşamba günü 09.oo-17.oo arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi 9 ve 10 nolu salonlarında yapılacaktır.

Bilişim sektörünün seçimlerle ilgili olarak yürüteceği her türlü hazırlık ve çalışma oluşturulan platform tarafından organize edilecektir.

Bilişim sektörünün Meslek Komitesi ve Oda Meclisi aday listesi İTO 83.nolu Bilgisayar, Büro Makineleri ve Kırtasiye meslek grubunda yer alan Bilişim firmalarının katılacağı bir ön seçimde belirlenecektir. Önseçim tarihi ve yeri platform tarafından ayrıca duyurulacaktır.

Oluşturduğumuz platform adına irtibat yeri ve iletişim merkezi olarak TÜBİDER Merkez ofisi belirlenmiştir.

Görüldüğü gibi oda seçimlerine bir aydan daha az bir zaman kalmıştır.

Tüm meslektaşlarımızı bu zamanı daha iyi değerlendirerek oda kayıtlarını incelemeye, seçimlere katılmak ve oy kullanmak üzere platformumuzla ilişkiye geçmeye ve çalışmalara katılmaya çağırıyoruz.

denildi…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.