Ana sayfa BTGündem Cisco Türkiye’nin Genel Müdürü kim oldu?

Cisco Türkiye’nin Genel Müdürü kim oldu?

Cisco Türkiye genel müdürlük görevinden Haziran 2014’te ayrılan, ancak Linked.in profilinde Ağustos ayında görevden ayrıldığını not eden Ümit Cinali’nin yerine, Alcatel-Lucent Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Azerbeycan Genel Müdürü Murat Cenk Kıvılcım atandı.

BTDunyasi.net’in kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Kemalettin Bulamacı’nın şirkete yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işortakları ve distribütörler ile tanıştırılan çiçeği burnunda ülke müdürünün kimliği şirketin Türkiye’deki Halkla İlişkiler ajansı Grayling çalışanlarından bile gizli tutuluyor. Kılıç’ın yeni görevininin kamuoyuna Ağustos ayı içerisinde veya en geç Eylül ayında duyurulması bekleniyor.

Murat Cenk Kıvılcım Kimdir?

1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Murat Cenk Kıvılcım, 2002 yılında Fransa INSEAD Üniversitesi Telekomünikasyon Pazarlama yüksek lisans programını bitirdi. 2006 yılında ise, İngiltere Manchester Business School’da “Yüksek Değerli Yöneticiler” programını tamamladı.
Murat Cenk Kıvılcım Mart 1997 – Mart 1999 tarihleri arasında Siemens’de Proje Yönetimi, Pazarlama&Satış Mühendisi olarak çalıştı. Daha sonra, Alcatel-Lucent’a katılan Kıvılcım, sırasıyla Operasyonel Pazarlama Müdürü; İş Satış Destek Müdürü; Ortadoğu, Afrika, Türkiye ve Hindistan İhracat Direktörü; Güney ve Doğu Afrika Carrier Satış Direktörü; Gana Genel Müdürü ve Nijerya Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Kıvılcım 31 Aralık 2012’den itibaren Ali Kancal’dan görevi devralarak Alcatel-Lucent Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Azerbeycan Genel Müdürü oldu. Bu görevinden de Haziran ayı sonundan geçerli olmak üzere ayrıldı.