Ana sayfa Internet Facebook mu? Twitter mi? Web sitenize trafik nereden akıyor?

Facebook mu? Twitter mi? Web sitenize trafik nereden akıyor?

Özellikle Twitter’ın halka açılmasından sonra dünyanın en çok tercih ettiği sosyal ağlardan Facebook ve Twitter karşılaştırması çokça yapılıyor. Bu da başka bir kıyaslama. Web sitelerine hangi platform daha fazla trafik yönlendiriyor? 

SosyalAglar

Shareholic’in yayımladığı rapora göre sosyal ağ platformları arasında web sitelerine en çok trafik sağlayan platform Facebook. Facebook gibi olmaya çalışan, ancak kullanıcı tabanını genişletmekte hız kesen Twitter ise bu araştırmada kendisine ancak üçüncü sırada yer bulabilmiş. Çoğunlukla ABD’li ev hanimlari tarafından kullanılan Pinterest ise şaşırtıcı şekilde sosyal ağlar arasından web sitelerine en çok trafik taşıyan ikinci platform. Facebook, web sitelerine neredeyse Twitter’dan 20 kat daha fazla, pinterest’ten de 4 kat daha fazla trafik akışı sağlıyor.

Her ay toplam 250 milyonun üzerinde internet kullanıcısının eriştiği 200 binden fazla web sitesinin rakamlarından derlenen raporda web sitelerine gelen trafiğinin ne kadarının sosyal ağlardan, ne kadarının arama motorlarındaki organik sonuçlardan, ne kadarı ise arama motorları ve sosyal ağ platformlarında satın alınmış tıklamalarla geldiği yer alıyor.

Facebook mu? Twitter mı?

FacebookvsTwitter