Anasayfa / BTGündem / KOBİ’ler bilişimle büyüyecek

KOBİ’ler bilişimle büyüyecek

Proje ile KOBİ’lerin teknoloji vizyonu geliştirilecek;, KOBİ’lere kaliteli ve uçtan uca danışmanlık, hizmet ve çözümler sunan bayilerin yetkinliğinin de artması sağlanacak. Bu sayede KOBİ’ler maliyetlerini azaltma, verimliliklerini artırma, ekonomik durgunluktan güçlü çıkabilecekleri doğru teknolojilere yatırım yapma fırsatını yakalayacaklar.

3 yılda 100 bin KOBİ “Gelecek için Bilişim”le buluşacak

TÜBİSAD, “Gelecek için Bilişim” Projesi ile bir yandan KOBİ’lere hizmet sunan bilişim bayilerine standardizasyon getirmeyi ve sertifikalandırmayı amaçlarken, diğer yandan KOBİ’lerin bilişim vizyonunu geliştirmeyi amaçlıyor. Bu sayede tüm KOBİ’ler maliyetlerini kontrol altına almak, masraflarını azaltmak ve hedef ve ihtiyaçları doğrultusunda doğru teknoloji ve hizmetlere yatırım yapmak için danışabilecekleri güvenilir “Bilişim Danışmanları” ile geleceğe yol alabilecekler. Proje kapsamında 3 yılda Türkiye çapında 3 bin bayi ve 100 bin KOBİ’ye ulaşılması planlanıyor.

Sertifikalı “Bilişim Danışmanları” KOBİ’leri geleceğe taşıyacak

KOBİ’lerin ağırlıkta olduğu 11 ilde bilişim bayilerine teknik konuların yanı sıra satış yetkinlikleri, iş süreçleri gibi konularda da, aşamalı eğitimler verilecek. Bu eğitimler sonrasında yapılacak sınavlarda başarılı olan bilişim bayileri sertifika alarak önce “Bilişim Uzmanı”, ardından “Bilişim Danışmanı” olmaya hak kazanacaklar. Gelecekicinbilisim.com portalı aracılığıyla da bilişim bayilerine çevrimiçi eğitimler verilerek yetkinliklerinin artırılması ve sürdürülmesi amaçlanıyor. Sertifika sahibi bayiler, KOBİ’lere ne gibi bilişim yatırımı yapmaları gerektiği, bu yatırımı nasıl kullanacakları, ihtiyaçlara göre neler gerektiği gibi konularda çok daha etkin biçimde yön gösterecek ve çözüm sunacaklar.

Hakkında BTDunyasi