Ana sayfa BT Gündem Lamborghini’li Dubai polisi Google Glass’la suçlu avına çıkacak

Lamborghini’li Dubai polisi Google Glass’la suçlu avına çıkacak

78
0

Lüks arabaların sokaklarda boy gösterdiği Dubai’de polis, suçluları yüz tanıma teknolojisi ile yakalamak için Google Glass kullanmaya başlayacak.Dubai’de polis suçlularla mücadele için Google’in Google Glass teknolojisini kullanacak. Dubai Polisi’nde görev yapan dedektiflere verilecek Google Glass gözlükler ile suçluların yüz tanıma teknolojisi ile fark edilmesi ve polis tarafından yakalanması amaçlanıyor.

Dubai merkezli 7 Days gazetesinin haberine göre, Zenginliği ile dikkat çeken ve sokaklarında lüks arabalarından geçilmeyen Dubai’de geçtiğimiz yıl Dubai Polisi her biri yaklaşık 400 bin dolar değerindeki Lamborghini spor araba kullanmaya başlayacığını açıklamıştı.

Halen kısıtlı sayıda kişiye 1.500 ABD dolarından satılan Google Glass’in yüz tanıma teknolojisi ile kullanılması ise kişisel verilerin gizliliğine önem veren çevreler tarafından endişe ile karşılanıyor. Google ise video kaydetme ve resim çekme teknolojisine sahip gözlüğünün yüz tanıma teknolojisi ile birlikte anılmasından rahatsız oluyor.