Ana sayfa BT Gündem Oracle ve Intel’den işinizi büyütecek fırsat

Oracle ve Intel’den işinizi büyütecek fırsat

Oracle, her sektörden büyüme potansiyeli olan her türlü firmaya ve kısıtlı kaynağa sahip her büyüklükteki firmaların küçük ve orta ölçekli projelerine destek olmak üzere HP ve Intel ile çözüm paketleri geliştirdi. Dünyada 170’ten fazla ülkede faaliyet gösteren ve insan yaşamında daha basit, daha değerli ve daha güvenilir deneyimler oluşturma hedefindeki bir teknoloji devi olan HP ve silikon tabanlı teknolojilerde dünyanın lider ismi, inovasyon devi Intel ortaklığı ile oluşturulan paketler, altyapısına teknoloji entegrasyonu yaparak büyümek isteyen tüm kurumlar için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.Oracle, HP ve Intel, çözüm paketlerinin firma ve kullanıcılara tanıtımı amacıyla 11 Eylül’de Divan Kuruçeşme İstanbul’da bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Oracle – Bilgi Yönetiminde Çözüm Haritası, TOFAŞ A.Ş. – Güvenli Ortamda Hızlı ve Basit Çözüm Geliştirmenin Sırrı, Yeşim Tekstil’in İş Zekası Deneyimi – Doğru Zamanda Doğru Analiz ve Doğru Karar ve HP, Intel, Oracle – Teknoloji Devleri ile Çözüm Üzerine sunumlarıyla iş dünyasında verim ve hız artıracak çözümleri katılımcılarla paylaştılar.

Güvenli Ortamda Hızlı ve Basit Çözüm Geliştirmenin Sırrı konulu sunum ile etkinliğe katılan TOFAŞ A.Ş.’den Metin Alikahya, Oracle Application Express kullanımından önce ve sonrasına değindiği konuşmasında şunları söyledi: “Excel’in veri tabanı olarak kullanımından ortaya çıkan güvenlik sorunları, kişisel veri tabanlarının kurumsal veri tabanları olarak kullanılması sebebi ile oluşan veri kirliliği ve güvensizliği ile dağınık, tutarsız ve mükerrer bilgi gibi sorunlarını günümüzde bir çok firma yaşayabilmektedir. Oracle Application Express, hızlı ve kolay kurulumun yanı sıra merkezi uygulama ve yönetim imkanı ile karmaşayı önlüyor ve bilgi paylaşımına hız kazandırıyor. Sihirbaz tabanlı uygulama ve geliştirme ile sorunların hızla çözümünü sağlıyor. Oracle Application Express, iş verimliliğinin yanı sıra bilgi güvenliği ve paylaşımının artmasına olanak tanırken maliyetleri de önemli ölçüde azaltarak rekabet avantajı kazandırıyor.”

İş Kullanıcılarına rapor ve analizlerin etkili şekilde paylaşımını sağlayan Oracle İş Zekası hakkındaki sunumunu davetlilerle paylaşan Yeşim Tekstil Oracle İş Zekası Proje Grubu’ndan Oğuz Tetik, “Yeşim Tekstil, tekstil sektöründe ve kendi yapısında inovasyonu destekleyen, lider rolü nedeniyle altyapıda teknoloji entegrasyonu faaliyetlerine önem veren bir şirkettir. Oracle iş zekası çözümünü sadece Türkiye’de değil EMEA Bölgesi’nde ilk satın alan kurum olmamız da teknolojik alt yapıya verdiğimiz önemi gözler önüne sermektedir. Oracle İş Zekası’nın gerçek zamanlı tahmine dayalı anlayışı, analizlerin veri içerisinde yönlendirilebilmesi özelliklerinin iş süreçlerini iyileştirdiğini gördük. Bu teknolojik yatırım yüksek değere kısa zamanda ulaşmak adına büyük önem taşıyor” dedi.

Küçük ve Orta Ölçekli firma ve projelere teknoloji devlerinden destek

Oracle, HP ve Intel ortaklığıyla kısıtlı kaynağa sahip küçük ve orta ölçekli firma ya da projeler için geliştirilen paketler, üretimden sağlığa, lojistikten perakendeye kadar tüm sektörleri hedefliyor.

Mevcut projesi için server ihtiyacı olan tüm potansiyel müşterilere çok avantajlı fiyatlarla -Oracle dahil- hazırlanan birinci pakette ML150G3 Intel Xeon Quad Core sunucu + 10 kullanıcılı Oracle Veritabanı ürünleri bulunuyor. Standart satış fiyatı 2.890 dolar olan paketin kampanya fiyatı 1.497 dolar.

HP DL380G5 Intel Xeon Quad Core sunucu + 10 Kullanıcı Oracle Database Standard Edition One ve 10 Kullanıcı Oracle Business Intelligence Standard Edition One ürünlerinden oluşan ikinci paket, raporlama ihtiyacı olan tüm potansiyel firmalar -HP donanımı dahil- için hazırlandı. Standart satış fiyatı 16.918 dolar olan paketin kampanya fiyatı 11.850 dolar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here