Anasayfa / BTGündem / Tacizci CEO’ya Oracle’dan iş teklifi

Tacizci CEO’ya Oracle’dan iş teklifi

Cinsel taciz suçlamaları sonrasında görevinden istifa etmek zorunda kalan HP CEO’su Mark Hurd’e Oracle’dan iş teklifi yapıldığı iddia edildi.

Reuters haber ajansının haberine göre konuya yakın kaynaklar, henüz son kararın verilmediğini de belirtirken Oracle ise konu hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor.

Hurd, 6 Ağustos’ta şirket ile taşeron ilişkisi bulunan ve aynı zamanda eski bir sinema yıldızı olan Jodie Foster’a cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle başlatılan incelemenin ardından istifa etmişti. HP soruşturma nedeni olarak, Hurd’un 2007’yle 2009 yılları arasında Foster ile bağlantılı uygunsuz harcama raporları sunmasını göstermişti.

Oracle CEO’su Larry Ellison 9 Ağustos’ta yazdığı bir notta, yakın arkadaşı olan Hurd’u HP’nin gönderme kararı almasını kınamış ve şirketi korkaklıkla suçlamıştı. Ellison’ın yakın arkadaşını oluşu, kendisini bu olayda savunması Hurd hakkındaki iddiaların gerçekeşebileceği anlamına geliyor. Hurd’un alacağı görevi konusunda ortaya atılan iddialardan en anlamlısı ise Sun’ı satın alan şirkette Hurd’un donanım işlerini yürütecek başkan yardımcısı konusunda çalışması.

Hakkında BTDunyasi