Ana sayfa BT Gündem Telekom faciası!..

Telekom faciası!..

Cuma günü Türkiye’de Internet faciası yaşandı. Türk Telekom’un Juniper marka Router’ı arızalandı. Bunun paralelinde yurtdışı Internet çıkışları felce uğradı. Aynı anda TTnet Domain Name Server’da meydana gelen arızalar da .tr uzantılı web sitelerine ulaşılmasında sorun yaşattı. Türk Telekom’dan yapılan açıklamada Cuma günü öğlen saatlerinde TTnet şebekesinde genel bir kesinti meydana gelmiştir. Teknik ekiplerimizin yoğun ve kesintisiz çalışmaları sonucu arızanın Ankara’daki bölümü 16:25’te, Acıbadem’deki bölümü de 16:45 itibariyle giderilmiştir.

Tüm TTnet şebekesi ile ilgili çalışmaların saat 19:00’da tamamlanması ile sorun tamamiyle ortadan kalkmıştır.

Kesintinin nedeni ile ilgili detaylı teknik açıklama da en kısa sürede yapılacaktır. ” denildi.

Ancak Telekom ile ilgili sıkıntılar bununla da sınırlı kalmadı. ADSL konusunda son dönemde büyük sıkıntı yaşayan Türk Telekom altyapısında 26 Aralık Pazar günü de Şişli civarında gelen “Genel” arıza sebebiyle ADSL erişimi sağlanamadı. Türk Telekom’un ADSL hatları bölgesel olarak sürekli olarak sorun yaratıyor. 15 gün önce de Başak Şehir Yunus Emre Telefon santralindeki arızadan dolayı bu bölgeye 3 gün süreyle ADSL erişimi verilememişti.

Yemeksepeti.com zor anlar yaşadı.

Internet tabanlı yemek sipariş sistemi üzerine kurulu Yemeksepeti.com isimli şirket Cuma günü Türkiye’de yaşanan Internet sorununda ciddi sıkıntılar yaşadı. Yemek siparişlerinin yoğun olarak gelmesinin gerektiği arıza saatlerinde Yemeksepeti.com adresinden sipariş veren kişi sayısında önemli düşüşler yaşandı.

Şirketin kurucusu Nevzat Aydın’ın verdiği bilgiye göre 5 saatlik Internet faciası süresinde siparişlerde ciddi sıkıntılar yaşandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here