Ana sayfa BTGündem TTNet’in diğer modemleri de Elkotek’ten

TTNet’in diğer modemleri de Elkotek’ten

Türk Telekom’un TTNet adına yaptığı 400.000 adet kablolu modem ihalesi neticelendi ve Elkotek – Aneltech iş ortaklığından 150.000 adet Pikatel modem alımı yapılması kesinleşti.

Böylelikle 2004 yılının Nisan ayından 2007 yılı başına kadar Türk Telekom’un, 2007 yılı başından itibaren de TTNet’in çözüm ortağı olan Elkotek, tüm Türkiye sathında yetkilendirdiği ADSL Satış ve Servis Noktalarıyla verdiği ADSL hizmetinin yanında direkt olarak da TTNet’in kaliteli modem ihtiyacını karşılamaya başladı.

2004 yılının ikinci yarısından başlayarak bugüne kadar yaklaşık 400 bin adet Pikatel modem Türk kullanıcılarına kesintisiz, güvenli ve hızlı bir şekilde Internet’e bağlanma imkanı sağlıyor. Elkotek’in yaklaşık 25 yıldır Türk Telekom’un servis ve malzeme sağlayıcıları arasında değişmez bir yeri olduğunu ifade eden Elkotek Genel Müdürü Hakan Tahiroğlu “2008 yılı sonuna kadar 1 milyon adet Pikatel ürünü satışını hedeflemiş durumdayız ve hedeflerimiz doğrultusunda bu ihalenin kazanılmasından büyük memnuniyet duymaktayız.” dedi.

Elkotek’in marka ismi olan Pikatel ürün ailesi içersinde ADSL modemler dışında, kablosuz bağlantı aksesuarları, gelişmiş IAD tarzında VoIP özellikli modemler, tak-konuş olarak kullanılan mucize VoIP kutuları (ATA), IP telefon gibi ürünler de yer alıyor. Elkotek bünyesinde oluşturulmuş olan 7/24 Çağrı Merkezi her türlü kullanıcı sorusuna cevap vermekte.