Ana sayfa BT Gündem Türk Telekom Erzincan’da çağrı merkezini büyüttü

Türk Telekom Erzincan’da çağrı merkezini büyüttü

Türk Telekom’un müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi şirketi AssisTT’in yeni çağrı merkezi kompleksi ve Türk Telekom Bilişim Merkezi Erzincan’da hizmete girdi. AssisTT’in Erzincan’daki yeni çağrı merkezi 1200 çalışan kapasitesi ile bölgenin istihdamına önemli bir katkı sağlayacak. Merkezde bugün 591 asistan, 18 kişilik eğitim ve yönetim kadrosu olmak üzere 609 kişi görev yapıyor. Yeni alımlarla birlikte bu rakamın Temmuz ayında 800’e ulaşması hedefleniyor. Türkiye genelindeki 34 bine yakın çalışanı ile Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan şirketi olma özelliği taşıyan Türk Telekom Grubu, özellikle Doğu ve Güney Doğu illerinde yarattığı yeni iş olanakları ile bu alandaki gelişime önemli bir katkı sağlıyor. Türk Telekom’un bu bölgelerdeki toplam çalışan sayısı 2 bin 770 kişiye ulaşıyor.

7 bin metrekarelik bir bilişim üssü
Türk Telekom Bilişim Merkezi içinde yer alan AssisTT çağrı merkezi kapladığı 6 bin 920 metrekarelik alanla adeta bölgenin bilişim üssünü oluşturuyor. İçinde açık ofis alanlarının, eğitim, toplantı ve konferans salonlarının da yer aldığı dev tesis, güçlü teknoloji altyapısı ile Gelen Çağrı, Dışarı Giden Çağrı, SMS, elektronik posta, faks, Videofon ve IVR olmak üzere yedi kanaldan hizmet verecek. AssisTT Erzincan’da Türk Telekom, TTNET, Ulaştırma Bakanlığı, THY, KOSGEB, 11818 ve Avea’ya hizmet sunacak.

Kadın istihdamına önemli destek
AssisTT’in Erzincan çağrı merkezi bölgenin istihdamına da önemli bir katkı sağlayacak. 839 oturma kapasiteli çağrı merkezinin, çalışanlarının yüzde 42’sini kadınlar oluşturuyor. Bu özelliği ile merkez, bölgede özellikle kadın istihdamının desteklenmesi açısından büyük önem taşıyor.

Türk Telekom Bilişim Merkezi ve AssisTT çağrı merkezi Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Erzincan Valisi Abdülkadir Demir’in yanı sıra, Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Türk Telekom Regülasyon ve Destek Hizmetleri Başkanı Şükrü Kutlu, AssisTT Genel Müdürü Adil Zembat ve Türk Telekom yöneticilerinin katıldığı bir törenle açıldı.

AssisTT’in üçüncü büyük çağrı merkezi Erzincan’da

2007 yılında kurulan ve yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olan AssisTT, 2009 senesinde 2008 senesine göre istihdamda 68% arttırarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen çağrı merkezi oldu ve yılda 95 milyonun üzerinde çağrı alıyor.

İstanbul, Ankara, Erzincan ve Erzurum illerinde faaliyet gösteren AssisTT’in toplam 3 bin 800 çalışanı ve 2 bin 500 oturma kapasitesi bulunuyor. AssisTT bünyesinde İstanbul Bostancı’da 944, Küçükyalı’da 222, Etiler’de 34; Ankara’da 1.846, Erzurum’da 146 ve Erzincan’da 609 kişi çalışıyor. Erzincan, çalışan sayısı açısından Ankara ve İstanbul Bostancı’nın ardından AssisTT’in üçüncü büyük çağrı merkezi olma özelliği taşıyor.

Türk Telekom, TTNET, Avea, Türk Hava Yolları, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş., Ulaştırma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, SEBİT, RTÜK, KOSGEB ve e-devlet AssisTT’in hizmet verdiği kuruluşlar arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here