Anasayfa / Telekomünikasyon / Türk Telekom / Türk Telekom’da “altın” istifa…

Türk Telekom’da “altın” istifa…

Türk Telekom, yönetim kurulu üyelerinden Talat Aydın istifa etti. 

Türk Telekom’un tek marka stratejisini açıklamasından sonra görevinden ayrılan Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk’ten sonra bir ayrılık da yönetim kurulunda yaşandı. Yönetim Kurulu Üyesi Talat Aydın görevinden istifa etti.

Altın Hisse temsilcisi

Talat Aydın’ın istifası, diğer yönetim kurulu üyeleri ile kıyaslanınca çok daha fazla önem arz ediyor. Talat Aydın, Türk Telekom Yönetim Kurulu’nda Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına, altın hisseyi temsil eden yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu. Yönetim Kurulu’nda alınan kararlarda, Oger Telecom, Hazine ve halka açık hisseleri temsil eden yönetim kurulu üyelerinin anlaşmazlık yaşadığı durumlarda, imtiyazlı hisseyi temsilen oy kullanan yönetim kurulu üyesinin, oy tercihi alınan kararı belirliyor.

Genel Kurul öncesi kritik karar

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Türk Telekom Genel Kurulu öncesinde böyle bir istifanın gelmesi, Türk Telekom Yönetim Kurulu’nda son sözü söyleyecek kişinin belirlendiği, Genel Kurul’da onaya sunulmaz üzere yakın zamanda açıklanacağı anlamını taşıyor. Türk Telekom’da atanacak yeni İmtiyazlı Hisse temsicisi yönetim kurulu üyesinin kim olacağı ise merakla bekleniyor.

Talat Aydın Kimdir?

Erzincan doğumlu Talat Aydın, İlk, orta ve lise (Teknik Lise – Makine Bölümü) tahsilini Erzincan’da tamamlayarak Erciyes Üniversitesinden Makine Mühendisi olarak mezun olmuş ve Gazi Üniversitesinde de Mühendislik alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Kamu sektöründe Mühendis, Yüksek Mühendis olarak çalıştıktan sonra Nisan 2001 – Nisan 2003 arasında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu’nda Denetçi olarak görev yapmıştır. Mayıs 2003 – Temmuz 2009 arasında Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü ve Ağustos 2009 – Ekim 2011 arasında Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 01 Kasım 2011 tarihinde kurulan Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini ise halen yürütmektedir. Orta derecede İngilizce bilen Aydın, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hakkında Kemalettin BULAMACI