Ana sayfa BTGündem Türk Telekom’da Erkan Akdemir ve Coşkun Şahin istifa etti

Türk Telekom’da Erkan Akdemir ve Coşkun Şahin istifa etti

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alınan Türk Telekom Bireysel İş Birimleri CEO’su ve Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ve Türk Telekom Teknoloji’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin görevlerinden istifa etti. 

Darbe girişimi sonrasında 22 Temmuz’da Erkan Akdemir, Coşkun Şahin ve Nazım Eren ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alınmış, 9 Ağustos Salı günü akşamı ise salıverilmişlerdi.
Salıverilmenin ardından Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada her üç yöneticinin de görevlerine devam edeceği açıklanmıştı.

Coşkun Şahin ve Erkan Akdemir’in istifa haberi bu gelişmeler sonrasında sürpriz olarak nitelendirildi. İstifalar ile ilgili yazılı bir açıklama geçen Türk Telekom konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı

“Türkiye’nin lider iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom üst yönetiminde değişiklik yapmıştır.

Türk Telekom Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Türk Telekom Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, Türk Telekom’daki görevlerinden ayrılma kararı almışlardır.

Bu kapsamda Erkan Akdemir tarafından yürütülen Bireysel İş Birimi CEO’luğu pozisyonu kaldırılmış olup şu anda Bireysel İş Birimi CEO’suna doğrudan bağlı olarak görev yapan birimler Türk Telekom CEO’su Rami Aslan’a bağlanmıştır.

Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin’in görevleri Türk Telekom CEO’su Rami Aslan tarafından üstlenilecektir; bu pozisyona en kısa zamanda atama yapılacaktır.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Türk Telekom grup şirketlerinin müşteri odaklı entegrasyonu ve transformasyonu yolunda önemli başarılar elde edilmesini sağlayan değerli çalışmaları ve katkıları için Erkan Akdemir ve Coşkun Şahin’e teşekkür ediyoruz”

dedi.