Ana sayfa BT Gündem Türk Telekom’dan Coşkun Şahin görevden alınacak iddiası

Türk Telekom’dan Coşkun Şahin görevden alınacak iddiası

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin’in görevden alınacağı iddiası öne sürüldü. Ankara’da Adalet ve Kalkınma Partisi ile ilgili kulis bilgilerini twitter üzerinden paylaşan @baskentcii hesabından sabahtan beri paylaşılan gözaltı, görevden alma ve kovulma iddiaları Türk Telekom’a sıçradı.

Sabahtan beri bu tip konular ile ilgili paylaşım yapan hesap, Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin’in görevden alınacağı iddiasında bulundu.

GÜNCELLEME: Türk Telekom’da Erkan Akdemir ve Coşkun Şahin Gözaltında

CoskunTweet

 

 

 

 

 

 

 

 

DR. COŞKUN ŞAHİN KİMDİR?

Dr. Coşkun Şahin, 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve aynı bölümde 1990 yılında yüksek lisansını, 1997 yılında da kontrol ve bilgisayar mühendisliği doktorasını tamamlamıştır. 1991-1997 yılları arasında TÜBİTAK Bilişim Teknolojileri Enstitüsü’nde görev yapan Şahin; otomasyon, savunma sanayii ve tüketici elektroniği sektörlerinde araştırma ve teknik yöneticilik görevlerinden sonra 2001 yılından itibaren GSM sektöründe çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2009 yılından itibaren Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Coşkun Şahin, 30 Nisan 2014 tarihinde Türk Telekom ve Avea’nın Teknoloji, Network ve Operasyon organizasyonlarının liderliğini yapmak üzere Türk Telekom Teknoloji Başkanı görevine getirilmiş olup Eylül 2014’te TTNET de sorumluluğu kapsamına dahil edilmiştir. Çok sayıda uluslararası bilimsel ve teknik bildirisi, teknik raporları ve elektronik ve haberleşme konularında 7 adet patenti bulunmaktadır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here