Anasayfa / BTGündem / Türk Tuborg satış ve dağıtımını VisionPlus’la yönetecek

Türk Tuborg satış ve dağıtımını VisionPlus’la yönetecek

2007 yılında saha servis otomasyonu için VisionPlus FSA çözümünü kullanma kararı veren Türk Tuborg- Carlsberg, satış-dağıtım uygulaması için yine İdea Teknoloji’yi seçti…

İçecek sektörünün devlerinden olan Türk Tuborg-Carlsberg, satış noktaları ile ilgili pazarlama, satış ve dağıtım fonksiyonlarını tek sistem üzerinden, merkezi yapıda yürütmek için İdea Teknoloji’nin VisionPlus çözümünü kullanmaya kararı verdi.

2007 yılında gerçekleştirilen saha servis otomasyonu projesi kapsamında VisionPlus FSA (Field Service Automation) çözümünü kullanmaya başlayan Türk Tuborg-Carlsberg, VisionPlus çözümünün sağladığı operasyonel faydaları ve tüm satış-dağıtım süreçlerini yönetmeyi sağlayan entegre yapısını göz önüne alarak 2005 yılından bu güne kullanılan satış-dağıtım otomasyonu uygulamasını VisionPlus SFA çözümü ile değiştirme kararı aldı.

Türk Tuborg-Carlsberg “VisionPlus SFA” çözümü sayesinde sahadan toplanan anlık veriler ile süreçlerini çok daha etkin şekilde yönetmeyi, yöneticilere hızlı ve doğru kararlar alabilmelerini sağlayacak bir platform sunmayı ve bu sayede stratejik hedeflere daha kolay ulaşılabilmeyi hedefliyor. Ayrıca projenin uygulamaya alınmasıyla birlikte satış-dağıtım, stok yönetimi, ticari pazarlama, bayi yönetimi gibi birçok süreç ve fonksiyon VisionPlus SFA üzerinden tek noktadan yönetilebilir hale gelecek.

VisionPlus, entegre yapısı ve sahip olduğu mobil kullanım özellikleri ile kurumların diğer tüm partilerle olan ilişkilerini, gerçek zamanlı veriye dayalı doğru stratejiler yardımıyla yönetebilmelerini sağlıyor. Çözümün sahip olduğu teknolojik ve fonksiyonel üstünlükler, kullanılan karar destek sistemlerine (ERP,MRP vb.) entegre edilebilmesi VisionPlus’ı öne çıkaran diğer özellikler arasında yer alıyor.

İdea Teknoloji Çözümleri
İdea Teknoloji Çözümleri 2005 yılında Bahadır Onay ve Cüneyt Öksüz tarafından kurulmuştur. Özellikle hızlı tüketim mamülleri (FMCG), içecek ve tütün sektöründe yer alan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ana firmadan tüketiciye kadar olan tüm süreci ve fonksiyonları içeren ürün, çözüm ve hizmetler sunmaktadır.

İdea Teknoloji, bir çözüm sağlayıcı olarak sunduğu projelerde üstün nitelikli iş uygulamaları ile; mobil çalışanların verimliliklerini arttırmakta, maliyetleri düşürmekte, rekabet gücü kazandırmakta ve müşterilerinin tedarik zinciri boyunca tüm adımları izleyebilmelerine olanak sağlanmaktadır. Bunun sonucunda tüketiciler, son kullanıcılar, satış noktaları, iş ortakları, bayiler, distributörler, tedarikçiler ve ana firmadan oluşan ekosistem bilgiye dayalı olarak kontrol edilir ve daha verimli bir şekilde işletilir.

Bugün yurtiçi ve yurtdışında 8.500’ün üzerinde kullanıcı referansına sahip olan İdea Teknoloji, ITIL tabanlı servis yönetim modeli ile müşterilerine uluslararası standartta servis masası ve yazılım bakım-destek hizmetleri sunmaktadır.

Hakkında BTDunyasi