Ana sayfa BT Gündem Turkcell’in Bilişim çıkarması

Turkcell’in Bilişim çıkarması

53
0

Avrasya’nın en büyük bilişim ve telekomünikasyon teknolojileri fuarlarından CeBIT Bilişim Eurasia’ya 10 yıldır ana sponsor olarak destek veren Turkcell, CeBIT’le ilgili çalışmalarını düzenlediği basın toplantısıyla anlattı.Turkcell’in Tepebaşı’ndaki Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen toplantıya Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Katma Değerli Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar katıldı.

TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde, 2–7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek CeBIT Bilişim Eurasia’da Turkcell, 7. Salon’daki (“Mobil İletişim ve Tüketici Elektroniği” salonu) 1505 metrekarelik bir alanda ziyaretçilerini ağırlayacak.

Fuar konseptini “Türkiye Turkcell’le Geleceğe Bağlanıyor” olarak belirleyen Turkcell, bu yılki standında teknolojinin hayatımızın her anında nasıl yer bulduğunu “yaşayan ortamlarda” anlatacak. Turkcell fuarda “Ofis”, “Araba”, “Ev”, “Tatil”, “Eğlence”, “Sokak”, “3G”, “Cafe” ve “Spor” ana başlıkları altında ürün ve hizmetlerini tanıtacak. CeBIT ziyaretçileri, “ATM’den Kartsız Para Çekme”den “Mobil Belediyecilik Hizmetleri”ne, “Sim kartlı Notebook”dan “Mobil Sağlık Cihazları”na kadar pek çok ürün ve hizmeti deneme imkanı bulacaklar.

Toplantıda fuarla ilgili konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, dünyada Bilişim dışında her yıl katlanarak büyüyen başka bir sektörün olmadığına dikkat çekerek, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasında da Bilişim sektörünün önemini vurguladı. Bu nedenle 10 yıldır CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nı ana sponsor olarak desteklediklerini belirten Ciliv ayrıca, “İletişim ve teknoloji alanında lider şirket vizyonumuzla pek çok yenilikçi ürün ve servisi ilk kez Türkiye’de başarı öyküsüne dönüştürüyoruz. CeBIT’te teknolojinin en yeni, en iyi örneklerini sunacağız. Ayrıca Mobil Gelecek yarışmamızın ödüllerini de fuarda vereceğiz” dedi.