Ana sayfa BT Gündem Vodafone Türkiye 21 milyon aboneye ulaştı

Vodafone Türkiye 21 milyon aboneye ulaştı

2015-16 mali yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Vodafone Türkiye’nin toplam abone sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 1,4 milyon net abone artışı ile 21 milyona yükseldiVodafone Türkiye’nin servis gelirleri, geçen yılın aynı dönemine göre %15* artış ile 1,6 milyar TL’ye yükseldi.

 2015-16 mali yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Vodafone Türkiye’nin toplam abone sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 1,4 milyon net abone artışı ile 21 milyona yükseldi. Vodafone Red tarifeleri ile şirketin 1 Nisan 2015 tarihinde lanse ettiği “Akıl Küpü Tarifeler” ve “Kamu Akıl Küpü Tarifeler”, faturalı abone bazındaki büyümenin lokomotifi oldu. Böylelikle şirketin faturalı abone sayısı 8,9 milyona çıkarak toplam abone bazının %42,3’üne ulaştı.

Her iki Vodafone abonesinden biri akıllı telefon sahibi

Vodafone Türkiye’nin bu çeyrekte akıllı cihaz penetrasyonu geçen yılın aynı dönemine göre 14 puan artışla %50’ye yükseldi, böylece her iki Vodafone abonesinden biri akıllı telefon sahibi oldu. Vodafone Türkiye’nin veri gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %82* arttı. Diğer yandan abonelerin toplam veri kullanımı geçen yılın aynı dönemine göre %171 artışla 35,602 terabayt’a yükseldi.

Kurumsal segment mobil gelirlerinde %16 büyüme

Türkiye’de işletmelerin dijital haritasını çıkarmak ve ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla Yarına Hazırım Platformu’nu hayata geçiren ve 1,3 milyon ziyaret sayısına ulaşarak 35 bin işletmenin Dijitalleşme Endeksi’ni hesaplamasını sağlayan şirket, kurumsal alanda istikrarlı büyümesini sürdürdü. Yarına Hazırım Platformu lansmanından bu yana Türkiye’de işletmelerin dijitalleşme endeksini %48’ten %52’ye çıkaran Vodafone Türkiye, kurumsal mobil servis gelirlerini 2015-16 mali yılının ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre %16* artırdı.

 

Öte yandan 1 Ocak 2015 tarihinde “Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL” hizmetini lanse eden VodafoneTürkiye’nin sabit genişbantta hızlı büyümesi ise devam etti. Son çeyrekte 46 bin net abone artışı ile sabit genişbant abone sayısı 143 bine ulaştı. Şirketin sabit hizmetlerden elde ettiği servis gelirleri ise geçen yılın aynı çeyreğine göre %21* arttı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here