10 bin öğretmen geleceğe hazır

Dünyanın en büyük eğitim kampanyalarından biri, “Intel Gelecek için Eğitim Projesi” Türkiye’deki ilk yılını 10.000 öğretmeni eğiterek tamamladı. Kısa bir zamanda 10.000 öğretmene bilgisayar formasyon eğitimi vererek eğitimde önemli bir başarıya imza atan projede şu ana kadar 78 ilde toplam 30.000 saat eğitim verilmiş oldu.Bir yılını geride bırakan projenin değerlendirilmesi ve gelecek hedeflerin paylaşılması vesilesiyle 9 Temmuz 2004 tarihinde Çırağan Hotel’de düzenlenen basın toplantısı T.C. Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik’in katılımıyla gerçekleşti.

Bilgisayarın okullarda eğitime katkı sağlamasının önündeki engelleri kaldırmaya yönelik Intel’in en kapsamlı sosyal sorumluluk kampanyası olan “Intel Gelecek için Eğitim Projesi” Türkiye’deki ilk yılını üstün bir başarıyla tamamladı. 2003 yılının Mayıs’ında başlayan proje ilk yılda 5.000-8.000 arasında öğretmen eğitmeyi hedeflerken, geride bıraktığı bir yıl gibi kısa bir sürenin sonunda tam 10.000 öğretmene ulaştı.
Türkiye’deki bir yıl sonunda Intel Gelecek için Eğitim projesi kapsamında 78 ilde toplam 30.000 saat eğitim verilmiş oldu. Uzman eğitimciler tarafından verilen “bir eğitim aracı olarak bilgisayarı kullanma eğitimi’ sayesinde öğretmenler müfredatlarında bilgisayar teknolojilerini kullanmayı öğrendiler.

3 yıl içinde 50 bin öğretmenin bilgisayar eğitimi alarak müfredatlarında bilgisayar teknolojilerini kullanmaları hedefiyle yola çıkan Intel Gelecek için Eğitim programının Katılımcı Öğretmen Eğitimleri 2003 yılının Mayıs ayında Intel ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolün ardından başlamıştı.

Intel’in, eğitim standartlarını yükseltme çalışmaları 5 kıtadaki Türkiye dahil 30’dan fazla ülkede devam ediyor. Intel Gelecek için Eğitim programı kapsamında dünya çapında bilgisayar eğitimi alan öğretmenlerin sayısı ise 2003 yılı itibarı ile 1,250,000’e ulaşmış bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.