10 milyondan fazla 3G telefon Ericsson teknolojisi kullanıyor

2004 yılında 3G’de tahmin edilen ivmeyi yakalayan Ericsson Mobil Platformları, WCDMA mobil cihazlarında yüzde 30’luk bir pazar payı elde etti. Dünyadaki cep telefonu üreticilerinin birçoğunun, 3G platformları için Ericsson Mobil Platformları ile lisans anlaşması bulunuyor. Mayıs 2004’ten bu yana, Ericsson Mobil Platformları’nın müşterileri dünya çapında 3G teknolojisi ile çalışan 23 cep telefonu modeli ve 10 milyon adet cep telefonu pazara sundular.
Cep telefonu üreticileri ve operatörler tarafından platformların stabilitesi, performansı, yeniden kullanılırlık ve birlikte işlerlik özellikleri çok beğeniliyor. Platform teknolojisi Ericsson’un GSM, GPRS, EDGE ve WCDMA’deki küresel standardizasyondaki liderliğine ve ayrıca da 2,5 ve 3G mobil sistemleri için dünyanın en güçlü Ericsson IPR (Intellectual Property Rights) ürün yelpazesine dayanıyor.

Ericsson Mobil Platformları, referans tasarım, platform yazılımı, chipsetler (ASICs) ve gelişim tahtaları, gelişim ve test araçları, endüstri çözümleri, birlikte işlerlik özelliği, eğitim, destek ve dökümantasyondan oluşuyor.

Ericsson, teknoloji alanındaki liderliği ile mobil ve genişbant internet iletişiminin geleceğini şekillendiriyor. 140’dan fazla ülkede, sağladığı yenilikçi çözümler ile Ericsson, dünyanın en güçlü iletişim firmalarının yaratılmasında önemli rol oynuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.