100 bin kişinin paracard’ı Cep-T

Turkcell,Garanti ve MasterCard işbirliğiyle mobil finansal servisler alanında yeni bir dönemin kapılarını açan Cep-T Paracard, 4 ay gibi kısa bir sürede 100 bin kullanıcıya ulaşarak bir rekora imza attı. Geçtiğimiz 4 ay boyunca Turkcell müşterileri, banka müşterisi olmasa bile ön ödemeli Cep-T Paracard alarak, kartları ile alışveriş yapıp bonus kazanma, hatlarına TL/Dakika yükleme ve diledikleri an diledikleri kişiye cep telefonlarından para transfer etme olanağı buldu. Üstelik bedava konuşmalar ve biriken bonuslar sayesinde bedava alışveriş fırsatları da kazandı. Cep-T Paracard, sadece 4 ayda ulaştığı  bu rakamla, finans sektöründe önemli bir rekora da imza attı. Mobil bankacılığın henüz genç olduğu Türkiye’de bu rakam oldukça başarılı bir sonuç olarak dikkat çekiyor.

Toplam 9 Milyon TL Yüklendi, Aktiflik Oranı % 76’yı Buldu

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin, “Garanti Bankası olarak, Cep-T Paracard ile 3 yılda en az 1.5 milyon kişiyi bankacılıkla tanıştırmayı hedefliyoruz. Uygulama, öngördüğümüz gibi büyük bir ilgiyle karşılandı. Bugün Cep-T Paracard portföyünün aktiflik oranı, %76 ile sektördeki kredi kartı aktifliğinden daha yüksek. Cep-T Paracard’lara yüklenen toplam 9 milyon TL’nin, 4.5 milyon TL’si ise alışverişlerde kullanıldı. Ödeme sistemlerinin hayatımızın ayrılmaz bir parçası olması ve 2023’te nakitsiz topluma ulaşmak amacıyla, kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Cep-T Paracard Kullanıcılarına 19 Milyon Dakikalık Fayda

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, “Finansal işlemleri mobilitenin avantajlarıyla buluşturan Cep-T ParaCard’ın kısa sürede gördüğü ilgiden büyük memnuniyet duyuyoruz. Cep-T Paracard ile müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmakla kalmadık, yaptıkları yükleme ve alışverişler sayesinde 19 milyon dakika bedava konuşmalarını sağladık.. Turkcell olarak finansal sisteme dahil olsun-olmasın, tüm cep telefonu kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmaya ve mobil finansal servislerde ilklere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.
MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney de “MasterCard  Türkiye ofisi olarak Garanti Bankası ve Turkcell gibi iki yenilikçi iş ortağı ile dünya çapında böyle bir başarıya imza atmaktan çok mutluyuz. Günümüzde ödeme sistemleri dünyasının  en önemli konu başlığı mobil ödemeler ve bu hızla kabul gören bir mobil program ilk kez Türkiye’de hayata geçti.  Ülkemizdeki  yenilikçi uygulamalar ve başarılı iş modelimiz tüm dünyada ilgi ve hayranlık ile izleniyor ve Türkiye ödeme sistemleri dünyasında örnek alınıyor.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.