100 yılı aşkın süredir Türkiye’ye yatırımı kesmediler

Ericsson’un telekomünikasyon alanındaki 135 yıllık deneyimi, mühendislik tecrübesi ve bilgi birikimini müşteriler, işortakları ve üniversitelerle buluşturduğu Ericsson Academy’nin resmi açılışı, 4 Kasım 2011, Cuma günü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın himayelerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer’in katılımıyla gerçekleşti.

Maslak’taki Ericsson merkez ofis binasında faaliyete geçen Ericsson Academy ile telekomünikasyon alanında nitelikli ve teknik insan gücü yetiştirilmesini hedeflediklerini ileten Ericsson Türkiye Genel Müdürü Özgür Tohumcu, Türkiye’de ve bölgede telekomünikasyon sektörünün gelişimine önemli katkılarda bulunmaya devam edeceklerini belirtti. Ericsson Academy, mühendislerden sektör profesyonellerine kadar geniş bir kesime hitap edecek olmanın yanı sıra üniversitelerle de eğitim işbirliklerine öncülük edecek.

Ericsson Academy’nin Ericsson için stratejik bir iş birimi olduğunu söyleyen Ericsson Ortadoğu Bölgesi İnsan Kaynakları Başkanı Yeşim Aksu ise,             “Bilgi ve iletişim teknolojilerinin global değişime öncülük ettiği günümüzde Ericsson Academy ile Türkiye pazarı için nitelikli telekom çalışanları yetiştirmenin ötesinde, diğer ülke ve bölgelerin eğitim ihtiyaçları, bilgi ve deneyim aktarımı konusunda destek sağlayan bir merkez konumuna geleceğine inancım tamdır“ dedi.
Toplantıda konuşan Bakan Binali Yıldırım, “Bilişim alanında 100 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyette olan Ericsson firması, ülkemizdeki sabit iletişim altyapısını ilk kuran firmadır. Ericsson Academy’de yetişecek gençler, bilişim alanında Türkiye’nin bilgi toplumu olarak gelişiminde öncüler arasında yerini alacaktır. Bu girişimlerin önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi. Bakan Yıldırım ayrıca aynı ekosistem içerisinde olan servis ve destek hizmetleri konusunun da sektördeki Ar-Ge çalışmaları gibi teşvik kapsamında değerlendirilebileceğinin altını çizdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer ise konuşmasında,  bu eğitim faaliyetlerinin bölge ülkelerin ve bilişim sektörünün istihdamına katkı sağlayacağını vurguladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu