1020 bilişim çırağı geliyor

Edutime Bilgi Teknolojileri Akademisi ve KoçBryce’ ın birlikte üslendikleri proje de, ön eleme sınavı 17 Ekim 2005 tarihinde 14 ilde aynı anda yapılarak 09 Kasım 2005 tarihinde ise eğitimler eş zamanlı olarak başladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu, lise mezunu ve Türkiye İş Kurumuna İşsiz olarak kayıtlı, fakir ve yardıma muhtaç gençlerin ileri teknoloji konusunda yetiştirerek iş ve meslek sahibi olmalarını sağlamak amacı ile “ Bilişim Çırakları Projesi “ kapsamında katılımcıların her türlü eğitim masrafları ile günlük harçlıkları, konaklama, ulaşım vb. giderlerini karşılıyor.

Bilişim Çırakları Projesinin uygulanacağı illerde eğitim açılışlarına Vali, Vali yardımcıları, Türkiye İş Kurumu İl Müdürleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Yetkilileri İle Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Temsilcileri katıldılar.

Edutime Bilgi Teknolojileri Akademisi ve KoçBryce’ın yürüttüğü İşgücü niteliğinin yükseltilmesini amaçlayan proje 6 Ay sürecek. Proje kapsamında eğitime katılan öğrenciler, Teknik İngilizce 200 Saat, Temel Bilişim 120 Saat, Sistem 60 Saat, Muhasebe 120 Saat, Dış Ticaret 100 Saat, TNN Portalı 40 Saat olmak üzere toplam 640 Saatlik eğitim alacaklar.

İllere göre kursiyer dağılımları; İstanbul 60 kişi, İzmir 135 kişi, Bursa 75 kişi, Ankara 75 kişi, Kocaeli(İzmit) 60 kişi, Manisa 75 kişi, Denizli 75 kişi, Sakarya(Adapazarı) 60 kişi, Gaziantep 60 kişi, Adana 75 kişi, Mersin 75 kişi, Konya 75 kişi, Kayseri 75 kişi ve Trabzon 45 kişi olmak üzere toplam 14 ilde 1020 kişi olarak gerçekleşti.

Eğitim Bitiminde kursiyerler KOSGEB ve TİM’in Desteği ile ihracat yapan KOBİ’lerde istihdam edilecek. Ayrıca KOSGEB işe yerleştirilen kursiyerleri KOBİ’lerde asgari ücret seviyesinde 6 ay süre maaşlarını ödeyerek destekleyecek…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.