CIO’nun 2021’deki rolü

Dünya CIO'ları 2021'de müşteri güvenini kaybedecek, çalışanlarını yeni teknolojilerle donatacak.

COVID-19 salgını ile birlikte, iş dünyasının yöneticileri pek çok yeni zorlukla karşılaşmaya başladı. CIO’lar da çeşitli zorluklarla yüzleşmek zorunda kaldı. Covid-19 sonrası, eskiye dönüş, pek çok iş lideri için sadece eskiye dönüş değil, aynı zamanda hangi işte olmaları gerektiğini ve nasıl yürütülmeleri gerektiğini anlamak ve baştan aşağıya yeniden tasarlamak anlamına geliyor.

Bu ortamda, International Data Corporation (IDC) BT liderleri ve CIO’lara yol göstermesi için 2021 öngörülerini belirttiği IDC FutureScape: Worldwide CIO Agenda 2021 Predictions’ı açıkladı.

IDC’nin öngörü raporunda, CIO’ların 2021 ajandasında olacak gelişmelere yönelik tahminler şöyle sıralanıyor.

Tahmin 1 – #CIOAIOPS: 2022’ye kadar, CIO’ların% 65’i, ön saflardaki çalışanların hızlı değişikliklere uyum sağlayabilmesi için, veri, yapay zeka ve güvenlik teknolojileri ile donatacak.

Tahmin 2 – #Riskler: Artan siber saldırılara, huzursuzluğa, ticaret savaşlarına ve ani çöküşlere karşı uyarlanabilir yollar bulmakta zorlanan, CIO’ların% 30’u, 2021 yılında müşterilerinin güven sorunu ile yüzleşecek.

Tahmin 3 – #TechnicalDebt: 2023’e kadar, pandemi sırasında biriken teknik borçla başa çıkmak CIO’ların% 70’ini gölgeleyecek, bu da finansal strese, BT çevikliği üzerinde eylemsizlik baskısına ve buluta “zorunlu yürüyüş” göçlerine neden olacak.

Tahmin 4 – #CIORole: 2023 yılına kadar, küresel krizler, işin devamından yeniden kavramsallaştırmaya geçerken dijital altyapı işletmenin işletim sistemi haline geldiğinden, CIO’ların% 75’ini işle ilgili karar alma süreçlerinin ayrılmaz bir parçası haline getirecek.

Tahmin 5 – #Otomasyon: Güvenli, dağıtılmış çalışma ortamlarını desteklemek için, CIO’ların% 50’si 2024 yılına kadar robotlaşmayı, otomasyonu ve büyütmeyi hızlandıracak ve bu da değişim yönetimini zorlu bir zorunluluk haline getirecek.

Tahmin 6 – #RollingCrisis: 2023 yılına kadar, CIO liderliğindeki sıkıntı merkezleri, dijital altyapı ile dayanıklılık oluşturmaya ve çeşitli senaryolar için esnek finansman sağlamaya odaklanan işletmelerin% 65’inde kalıcı bir demirbaş haline gelecek.

Tahmin 7 – #CX: 2025’e kadar, LOB’ların yanı sıra CIO’ların% 80’i, değişen müşteri davranışlarını algılama, öğrenme ve tahmin etme konusunda akıllı yetenekler uygulayacak ve böylece etkileşim ve sadakat için özel müşteri deneyimleri sağlayacak.

Tahmin 8 – # Düşük / Kod Yok: 2025’e kadar, CIO’ların% 60’ı, BT ve iş üretkenliğini artırmak, LOB geliştiricilerinin öngörülemeyen ihtiyaçları karşılamasına yardımcı olmak ve uçtaki yeniliği teşvik etmek için düşük / kodsuz araçlar için yönetişim uygulayacak.

Tahmin 9 – #ControlSystems: 2025 yılına kadar CIO’ların% 65’i birlikte çalışabilirlik, esneklik, ölçeklenebilirlik, taşınabilirlik ve zamanındalık üzerine kurulu ekosistem, uygulama ve altyapı kontrol sistemlerini uygulayacak.

Tahmin 10 – # Uyumluluk: 2024 yılına kadar CIO’ların% 75’i, sigortalama, sağlık, güvenlik ve vergiye uygunluk amaçları için operasyonel sağlık, refah ve çalışan konum verilerinin yönetimi için yeni hesap verme sorumluluklarını benimseyecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu