11 günde 11 bin öğretmen

Vakıfbank’ın düzenlediği dizüstü bilgisayar kampanyası’nda ilk bilgisayar düzenlenen bir törenle Elazığ Avcılı Köyü İlköğretim Okulu Öğretmeni Hacı Ormanoğlu’na teslim edildi.
4 Nisan’da başlayan kampanyaya 15 Nisan’a kadar toplam 11 bin 334 başvuru yapıldı. Başvuran 11 bin 334 kişiden, 1579 kişi peşin, 9 bin 388 kişi kredi kullanarak, 365 kişinin de kredi kartı aracılığıyla kampanyadan yararlanmak istedi.

Tören sırasında bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik 150 öğrenciye bir bilgisayarın düştüğü ülkemizde bu sayıyı 60 öğrenciye bir bilgisayar seviyesine çektiklerini toplam 256 bin bilgisayarın bulunduğu okullarımızdaki bilgisayar sayısını da 300 bine ulaştırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Kampanya’ya da değinen Çelik, düzenlenen bu kampanya ile dizüstü fiyatlarının aşağılara çekildiğini kaydederek sadece öğretmenlerin değil düzenlenen çeşitli kampanyalarla ülkemizdeki her kesimin dizüstü bilgisayar sahibi olma olasılığına sahip olduğunu dile getirdi.

Çalışan öğretmenlere 40 dolar iade

Bakan Çelik ayrıca öğretmenlere bir müjde vererek Microsoft’un Eylül ayından itibaren kampanyadan yararlanan öğretmenlere 40 dolar iade edeceğini belirtti. Emekli öğretmenlerin yararlanamayacağı iadeden sadece çalışan öğretmenler yararlanabilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.