Ana sayfa BT Gündem 1.500 işsiz gence, eğitim fırsatı

1.500 işsiz gence, eğitim fırsatı

100
0

Turkcell; “İnsana Yatırım” vizyonundan yola çıkarak, sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmek amacıyla İŞKUR işbirliği ile yeni bir eğitim projesine başladı. İŞKUR Genel Müdürü Namık ATA ve Turkcell İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen KOCABAŞ’ın katılımıyla, 11 Aralık Cuma günü Ankara Rixos Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında, projenin içeriği ve kapsamı açıklandı. Bayi, satış kanalları ve çağrı merkezlerinde iş imkanı

TURKCELL’in öncülük edeceği proje kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Diyarbakır’da yaşayan, İŞKUR’a kayıtlı, 21-35 yaşları arasındaki adaylar arasından seçilecek kişilere üniversitelerle birlikte eğitimler verilecek. İstanbul, Ankara ve İzmir’de başvurular sonucu seçilecek 500 kişiye İstanbul ve Ege Üniversitesi ve Turkcell Akademi Eğitmenleri tarafından perakende, pazarlama, satış, hizmet ve teknoloji konularında sınıf içi, e-learning ve uygulamalı olarak 154 saatlik eğitim verilecek. Erzurum ve Diyarbakır’da da 1000 kişiye çağrı merkezinde hizmet konusunda uzmanlaştırmak üzere eğitimler verilecek. Eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerin bir bölümü ihtiyaca göre Turkcell bayi, satış kanalları ve çağrı merkezlerinde istihdam edilecek.

Turkcell İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen KOCABAŞ, basın toplantısında yaptığı konuşmada,“TURKCELL olarak, kurulduğumuz günden bu yana “Önce İnsan Öncü TURKCELL” felsefemizle çalışmalarımızı yürütüyoruz. İnsanların yetiştirilmesi mevcut eğitim sisteminin olduğu kadar kurumların da sorumlulukları arasındadır. Proje ile henüz iş bulamamış gençlerimizi kendilerini bekleyen iş hayatına daha donanımlı olarak hazırlanmayı ve iş bulma olanaklarını yükseltmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

İŞKUR Genel Müdürü Namık ATA ise, “İşsizlik sorunu günümüz dünyasının en önemli sorunları arasında. Bu sorunla mücadele etmenin en etkili yollarından birisi de işgücüne nitelik kazandırmaktan geçiyor. Türkiye İş Kurumu’nun kuruluş kanunu ile kendisine verilen temel fonksiyonu, işverenlerin eleman ihtiyaçlarının nitelikli işgücü ile karşılanmasıdır. TURKCELL ile gerçekleştireceğimiz bu eğitimlerle 1.500 gencimize eğitim sağlanmış olacak. Eğitim alan gençlerimizin istihdam edilebilirlikleri arttırılmış olacak ve iş piyasasında geçerli bir meslek kazanmış olacaklar. Bu nedenle Turkcell’e teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

“İletişim/Teknoloji konusunda delecek vaat eden gençlerin desteklenmesi” hedefi ile öncü projeler hayata geçiren TURKCELL, İŞKUR’la uzun sürecek bir işbirliği hedefliyor.

Katılım şartları

Meslek yüksek okulu mezunu ya da 2 yıl hizmet/satış deneyimli lise mezunu ve 21-35 yaş arasında olma şartı aranan adaylar, İŞKUR’un web sitesinden (www.iskur.gov.tr) başvuru yapabileceklerdir.