2 milyon başvurunun %40’ında 3G cihaz var

Turkcell Genel Müdürü Ciliv 3G hizmetleri için 2 milyon abonenin başvuruda bulunduğunu bunların yüzde 40’ında 3G teknolojisi ile uyumlu cihaz olduğunu söyledi.1 hafta içerisinde 3G hizmetlerini kullanan Turkcell abonelerinin ise kendi şebekeleri içindeki internet trafiğinin yüzde 48’ini oluşturmaya başladığını belirten Ciliv “11 bin VINN USB Modem ve 3G uyumlu Netbook satışı gerçekleştirdik. Talepleri karşılamakta zorluk çekiyoruz” dedi.

Turkcell’in 7,2 Mbps internet bağlantısını destekleyen VINN modemlerine 2 hafta içeriside 21,1 Mbps bağlantıyı destekleyen modemler de eklenecek. Ancak bu ürünlerin fiyatları mevcut modemlerin daha üstünde olacak.

Şırnak internette İnegöl Görüntülü konuşmada lider

İlk haftanın 3G kullanımı ile ilgili bilgi de veren Ciliv “ 1 haftada 1 milyondan fazla kişi görüntülü görüşme yaptı. En çok görüntülü görüşme Bursa/İnegöl’de yapıldı. Data trafiğinde ise İstanbul Üsküdar ilk sırada yer aldı. İlginç olan ise Şırnak’ın datada ilk 10 arasına girmesi oldu. Özellikle Alman, Hollandalı, Fransız, İngiliz, İsviçreli ve Norveçli turistler de Turkcell’le 3G kullandı.” dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.