Ana sayfa BT Gündem 200 km hızda 3G keyfi

200 km hızda 3G keyfi

140
0

Turkcell, altyapı çalışmalarını tamamladığı kayak merkezleri ve 453 kilometrelik İstanbul-Ankara otoyolunun tamamını da 3G kapsaması altına aldı. Saatte 250 km hızla giderken bile 3G şebekesinden rahatlıkla faydalanabiliyor. Turkcell yetkilileri yasal hız sınırının satte 120 KM olduğu otobanda çeşitli testler gerçekleştirdiklerini 200 – 250 km hızla seyir halindeyken bile 3G şebekesinin kesintisiz hizmet verebildiğinin altını çizdiler. EDGE ve GPRS şebekesi ise 230 km hıza kadar sorunsuz hizmet verebiliyor.

KAYAK MERKEZLERİ 3G KAPSAMASINDA

Uludağ, Kartalkaya, Palandöken, Kartepe, Sarıkamış, Erciyes, Ilgaz, Davraz, Saklıkent gibi yerli ve yabancı turistlerin gözde kayak merkezlerinde de artık Turkcell 3G konforu yaşanıyor. Turkcell’liler kış tatilleri süresince 3G hızıyla dünyaya bağlanıyor, hızlı mobil internet sayesinde işlerini rahatlıkla takip edebiliyor, sevdikleri dizileri, takımlarının maçlarını Mobil TV ile diledikleri yerde izleyebiliyorlar.

3G kapsamasını her geçen gün genişleten Turkcell’in Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, 30 Temmuz’dan beri yatırımlarını aralıksız sürdürerek 3G ile şimdiden Türkiye nüfusunun yüzde 67’sini kapsadıklarını belirtti: “Şehir merkezleri ve yazlık tatil yörelerinden başladığımız 3G kapsamamızı her geçen gün daha da genişletiyoruz. Kısa süre önce yaptığımız yatırımla da kış tatilleri süresince müşterilerimizin 3G hizmetlerinden yararlanmasını sağlıyoruz.”

Terzioğlu, kayak merkezlerinin yanı sıra yıl boyunca yoğun turist çeken Nevşehir Kapadokya, (Ürgüp, Göreme, Avanos), Karabük Safranbolu, Bartın Amasra ve İnkumu, Trabzon Uzungöl, Bolu Abant ile Amasya Kral Mezarları, Sivas Gökmedrese, Ağrı İshak Paşa Sarayı gibi tarihi ve turistik önemi olan yerlerde de Turkcell 3G kapsamasının sağlandığını vurguladı.