3,5 Milyon TL AR-GE harcamasıyla yüzde 25 büyüdü

Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya açılan iş yazılımları üreticisi Netsis, Mısır, Ukrayna, Azerbaycan ve İran’da toplamda 40 bini aşkın şirketin tercihi oldu. 2012’nin ilk yarısında müşteri sayısını yüzde 25 oranında artıran ve yazılım pazarının üzerinde bir büyüme ivmesi yakalayan Netsis, ar-ge projeleri, eğitimler ve istihdama da hız verdi.
 
Son dönemde özellikle yazılımın satın alınması yerine aylık ücretler karşılığında sahip olunabilmesi kolaylığı sunan SaaS tabanlı ürünleriyle Türkiye’de bu alanda ilk akla gelen çözüm olan Netsis, yılsonunda SaaS modelli çözümlerini 5002den fazla şirketin hizmetine sunmayı ve tüm ürünleriyle birlikte toplamda 2 bin şirketi daha referansları arasına eklemeyi hedefliyor. 2012’nin ilk yarısında Netsis’i tercih eden şirketler arasında E.C.A. ve SEREL markalı ürünlerin satış ve satış sonrası servisini gerçekleştiren Elmor, Hat Boru, Ülker Gıda iştiraki Hüner Pazarlama ve Sabiha Gökçen Havaalanı işletmecisi HEAŞ da bulunuyor.
 
“Yeni TTK, piyasaları olumlu etkileyecek”
 
Yılın ilk yarısını değerlendiren Netsis kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ihlamur, olumlu gidişata dayanarak ikinci yarıda büyüme hedeflerini daha yukarılara taşıdıklarını belirtti. Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun da piyasalardaki havayı olumlu etkileyeceğinin altını çizen Ihlamur, büyüme hedeflerini Türkiye çapındaki 400’ü aşkın çözüm ortaklarıyla birlikte gerçekleştireceklerine vurgu yaptı. Netsis’in üniversite iş birlikleri ve TÜBİTAK destekleriyle süren ar-ge projelerine yaptığı yatırımların yüzde 38 arttığını, buna bağlı olarak önümüzdeki dönemde yeni çözümler ve hizmet modelleri çıkacağını açıklayan Ihlamur, hedeflerinin odağına kurumsal şirketler ve küçük ölçekli şirketleri aldıklarını ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.