Ana sayfa BT Gündem 3.500 POS terminal ile Aygaz Entegre Sipariş Sistemi daha hızlı

3.500 POS terminal ile Aygaz Entegre Sipariş Sistemi daha hızlı

124
0

Dünyanın en büyük ve güvenli ödeme sistemleri şirketi VeriFone; Aygaz’ın ihtiyaçlarına dönük bir proje hazırladı. Sektörününlider markası Aygaz’ın Entegre Sipariş Sistemi (ESS) adıyla uygulamaya geçirdiği proje aracılığı ile tüplü gaz hizmet hızını ve kalitesini yükseltiyor. Müşteri memnuniyetini ve bayi hizmet kalitesini arttıran uygulama, müşterilerin siparişlerini takip eden yaygın bir GPRS teknolojisini içeriyor.
2005 yılında geliştirmeleri başlayan Aygaz projesinde, müşteriden gelen taleplere uygun hazırlanan yazılım VeriFone POS terminallerine uygulandı. Projeye göre tüp ihtiyacı olan müşteri Aygaz bayisini arıyor. Bayi Koç Sistem ve Koç.net’in geliştirdiği bayi yönetim sistemi aracılığı ile siparişin merkezi sisteme ulaştırılmasını sağlıyor. Merkezdeki sistem siparişi, otomatik olarak siparişi giren Aygaz bayisinin tüp dağıtım aracındaki GSM/GPRS teknolojisine sahip MobilPOS terminaline iletiyor. Elektronik ortamda çalışan sistem, telsiz veya cep telefonlu sistemlere göre siparişin kaybı ve sese dayalı hatalar olmaksızın MobilPOS terminalinin hafızası ve dahili yazıcısı aracılığı ile saniyeler içerisinde işlemi gerçekleştiriyor. Kredi kartından anında ödeme alınmasını da sağlayan sistem, GPRS altyapısını kullanması sebebiyle minimum iletişim masrafı avantajı sunuyor.

VeriFone, şirketlerin ihtiyaçlarına uygun ürettiği projelerde en iyi teknoloji, ürün ve hizmeti başından sonuna kadar eksiksiz sunuyor. Güçlü teknik altyapısı ve birikimi ile müşteri talebine uygun ürünler ve çözümler geliştiriyor. VeriFone, Aygaz’ın yanı sıra bir çok sayıda firmaya daha hizmet veriyor. VeriFone, bankacılık sektörü dışı ödeme sistemlerinde oluşan pazar ihtiyaçları doğrultusunda ürettiği çoklu çözüm örnekleri ile şirketlere karlılık ve büyüme sağlıyor.