Ana sayfa BT Gündem 3Com’dan oyunun kuralını değiştiren ürünler

3Com’dan oyunun kuralını değiştiren ürünler

133
0

3Com, geçtiğimiz ay duyurduğu yeniden yapılanma çerçevesinde büyük kuruluşlara yönelik H3C markalı çözüm portföyünün ilk ürünleri olan genişlemeye açık veri merkezi anahtar platformu ve yeni nesil yönetim platformunun duyurusunu yaptı. Yeni H3C S12500 kümeleme ve üst uç kurumsal anahtarı, saniyede 2.2 milyar paket (Bpps) gönderim ve saniyede 6.6 Terabit (Tbps) yönlendirme yapabiliyor. Bloklama olmayan yapısı sayesinde 128 adet bloklanmamış 10-Gigabit veya 864 adet bloklanmamış Gigabit portunu destekleyen ürün, rakip ürünlere göre %50 daha az enerji harcıyor. Bu sayede 3Com H3C 12500 hem ilk yatırım maliyeti olarak, hem de toplam sahip olma maliyeti olarak en avantajlı ürün durumunda.

Bu yeni ve güçlü anahtarlama platformunun yönetimi de yeni H3C uçtan uca kurumsal sınıf yönetim çözümü olan Intelligent Management Center (Akıllı Yönetim Sistemi – IMC) ile sağlanıyor. IMC, heterojen kurumsal ağ altyapısını tek bir panelden yönetmeye olanak tanırken, mevcut sistemleri desteklemesi sayesinde verimliliği artırıyor ve maliyetleri de düşürüyor. Yeni ürün gamı sayesinde 3Com, veri merkezi ve büyük işletmelerin ağ altyapı maliyetlerini performans ve özelliklerden ödün vermeden düşürüyor.

Veri merkezleri; sunucuları, uygulamaları, depolama sistemlerini ve servisleri birbirilerine bağlamaları sebebiyle işletmeler açısından kritik bir öneme sahip hale geldiler. Bu nedenle günde 24 saat, yılda 365 gün kesintisiz olarak çalışmak durumundalar. Öte yandan, geleneksel veri merkezi anahtarları, yeni nesil anahtarlarda bulunan performans, ölçeklenebilirlik, sürekli çalışabilirlik ve enerji tasarrufu gibi özelliklerin olanaklarını sunamıyorlar. Bu da veri merkezlerinin genişleme ve yönetim maliyetlerini artırıyor.

H3C 12500 platformu, yüksek performanslı güvenlikten uygulama optimizasyon servislerine ve sanal ağ servislerine kadar pek çok genişletilmiş servisi destekliyor. Bu sayede kurumun öncelikli ihtiyacı olan servisleri çok hızlı şekilde entegre etmek mümkün olabiliyor. 3Com’un yeni H3C çözümleri işletmelere sistem ve ağ maliyetlerini düşürme imkanı yanında yeni nesil çözümleri uygulama imkanı da sunuyor.