3Com interneti 4 kat hızlandırıyor

3Com’un duyurduğu H3C S9500E sersisi yeni data center anahtarlama çözümleri rakiplerinden IPv4 trafiğini iki kat, IPv6 trafiğini ise dört kat daha hızlı anahtarlayabiliyor. 3Com’un geçtiğimiz günlerde orta ölçekli data center’lara yönelik duyurduğu yeni anahtarlama çözümü H3C S9500E modüler anahtarlama şasisi, anahtarlama özelliklerini optimize ederek performansı artıran yeni bir çekirdek teknolojisi kullanıyor. Bu sayede H3C S9500E, aynı klasmandaki rakiplerinden IPv4 trafiğini iki kata, IPv6 trafiğini ise dört kata kadar daha hızlı anahtarlayabiliyor.Yeni şasinin sunduğu olağanüstü port yoğunluğu özelliği ise sanal data center ortamlarına geçiş için gerekli donanımı sunuyor. Yeni akıllı esnek altyapı (IRF – Intelligent Resilient Framework) sayesinde birden fazla H3C S9500E birbirlerine bağlanarak tek bir anahtar çözümüymüş gibi çalışabiliyor. Bu sayede performans ve kapasite artışı sağlanırken kurumsal esneklik protokollerini ve bu protokollerin beraberinde getirdiği karmaşık yapıya olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

3Com, H3C data center ve kurumsal LAN anahtarlarında IRF teknolojisini Yüzde 99.999 çalışırlık, esnek kurulum seçenekleri ve eşi görülmemiş ağ performansı sağlamak için bir Esnek Sanal Anahtar Yapısı (RVSF – Resilient Virtual Switch Fabric) oluşturmak için kullanıyor. Aynı zamanda IRF ve RVSR, ağ karmaşıklığını azaltıyor. Bu özellikler sayesinde kurumlar sanal ve dağıtık uygulama ortamlarını hızlı ve kolay bir şekilde hayata geçirebiliyorlar. Ortaya çıkan ise kolay yönetilebilen, esnek ve yüksek performanslı bir yapı oluyor.
Üç farklı şasi modeliyle piyasaya sürülen 3Com H3C S9500E, 12, 8 ve 5 giriş çıkış modülü seçeneği sunuyor. Maksimum 1.4 Terabit/sec anahtarlama kapasitesine sahip olan S9500E, 192 adete kadar 10 Gigabit veya 576 adete kadar Gigabit postu destekliyor. H3C S9500E ile birlikte sunulan seçenekler arasında VPN Firewall’lar için H3C SecBlades, Netstream Monitoring, yük dengeleme ve TippingPoint IPS modülü bulunuyor. Entegre görünürlük, yönetim ve güvenlik özellikleri, 3Com’un Güvenli Network Yapısı’nın bir parçası ve ağ yöneticilerine ağ uygulamalarını ve servislerini ağ geneline dağıtmayı, kontrolü üst seviyeye çıkartırken darboğazları en aza indirmeye olanak tanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.