Ana sayfa BT Gündem 3D LG’ler Türkiye’de

3D LG’ler Türkiye’de

101
0

LG Electronics, daha önce Türkiye’de satışa sunacağını duyurduğu 3D TV’lerini Türkiye’ye getirdi.

Kanyon AVM önündeki Özgürlük Evi’nde düzenlenen “LG ile Özgürlüğün 3 Boyutu” etkinliği ile basına tanıtılan LG Infinia LX9500 Full LED Slim 3D LCD TV, dünyanın tek 400 Hz hızına sahip Full LED Slim 3D TV’si olma özelliği taşıyor.

LG’ye özel IOP(Integrated Optical Plate) panel teknolojisi ile geliştirilen ve her noktayı kaplayan arka LED aydınlatmaların yer aldığı tek teknoloji olan LG Full LED Slim 3D TV, 400 Hz hızı sayesinde pazardaki en gerçekçi ve en akıcı 3D görüntü deneyimini yaşatıyor.

Olağanüstü netliğe sahip 3D görüntü kalitesinin ardında TruMotion 400Hz teknolojisinin yanısıra, 10,000,000:1 dinamik kontrast oranı da yer alıyor. LG Full LED Slim 3D TV, tam anlamıyla izleyicilerini aksiyonun kalbine götürüyor.

LG’nin geliştirdiği ve televizyon dünyasındaki yaklaşımları tamamen değiştirecek yeni INFINIA Serisi’nin 3D özellikli öncü modeli, sadece 22.3mm olan ince gövdesi ve mükemmel 3D görüntülere izin veren 16mm süper dar çerçevesi ile dikkat çekiyor.

LG LX9500 Full LED Slim 3D TV ayrıca başka bir “ilk”e daha imza atıyor. Çoklu Resim Formatı’nı destekleyen ürün, kullanıcılara 3D içerikler yaratmalarına imkan tanıyor. Kullanıcılar 3D kameralarıyla çektikleri görüntüleri PC’de dönüştürmek zorunda kalmadan LG 3D TV’den izleyebiliyor.

LX9500, 3D görüntü deneyimi yaşatan aktif tip 3D gözlüklerle beraber sunuluyor. 3D gözlükler ekranın yenileme hızıyla senkronize bir şekilde gözlük camlarından önce birini, sonra diğerini bloke ederek görüntüye derinlik ve boyut kazandırıyor. LX9500 ayrıca gözlük camlarına sinyal gönderen çift IR vericisine sahip olan tek 3D TV olarak dikkat çekiyor.

Çift IR vericisi tüketicilerin daha geniş görüş açısı ve daha uzun bir mesafeden 3D içerikleri izlemesine olanak tanıyor. Gözlükler USB üzerinden şarj edilebiliyor ve 40 saat kesintisiz izleme keyfi sunuyor.

2D içerikleri High-Definition (yüksek çözünürlüklü) görüntü kalitesinde sunan LG LX9500, Skype™ üzerinden video görüşme ve NetCast™ özelliği ile geniş bant bağlantısı üzerinden çervimiçi video ve film izleme imkanı da sunuyor.