50 milyon Wii ekran kartı

AMD , Nintendi Wii oyun konsolu için elli milyonuncu ATI ‘Hollywood’ ekran kartının üretildiğini duyurdu. Elli milyonuncu sevkiyatla birlikte, “Hollywood” kod adlı ATI grafik işlemcisi, satış adedi bakımından bugüne kadarki en başarılı AMD oyun konsolu işlemcisi haline geldi.
Nintendo Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürü Genyo Takeda, konuyla ilgili şunları söyledi: “Nintendo, AMD ile süregelen ilişkisine büyük değer vermektedir. ATI ‘Hollywood’ ekran kartında sergilenen AMD’nin grafik teknolojisi uzmanlığı, Wii’nin başarısında büyük rol oynamaktadır. Çalışmalarımızın bir araya gelmesiyle, dünyanın dört bir köşesindeki evlerin salonlarında yüzleri güldüren bir eğlence deneyimi yaşatılıyor.”

“Nintendo’yu Wii konsolundaki bu büyük dönüm noktası için kutluyoruz. AMD, ailenin her bireyine sürükleyici deneyimler yaşatmak için Nintendo’nun heyecanını paylaşıyor,” diyen AMD Grafik Ürünleri Grubu Genel Müdürü Rick Bergman, şöyle devam etti: “ATI ‘Hollywood’ ekran kartını, Wii sahiplerinin genel eğlence deneyiminde bu kadar belirgin rol oynayan serin ve sessiz bir grafik işlemci olarak sunmaktan gurur duyuyoruz. AMD, Nintendo’yu değerli bir müşterisi olarak görmektedir ve konsol eğlencesini küresel bir fenomen haline getirmek için birlikte çalışmayı sürdürmektedir.”

ATI ‘Hollywood’ ekran kartı, Wii’nin dünya çapındaki tüketicilere heyecan verici ve sürükleyici bir oyun ve etkileşim yaşatmasını sağlayan, özel tasarımlı bir grafik işlemcisi. AMD, Nintendo’nun Wii ve GameCube konsollarına 10 yıldır grafik çözümleri sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.