50 şirketimiz kalkınma ajansları desteği ile CES 2024’e çıkarma yapılacak

Küresel Girişimcilik Etkinliklerine Katılım Çağrısı kapsamında Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2024’e katılmaya hak kazanan 50 Türk teknoloji girişimi Las Vegas’ta yerli teknolojileri tanıtacak.

150’nin üzerinde ülkeden 1.200’den fazla teknoloji şirketinin katılacağı fuarda, Türk girişimciler; görme engelli çocuklar için akıllı baston girişiminden, kahve atıklarını biyo-ham maddeye dönüştüren yerli girişime; elektrikli araç performans yönetimi platformundan, giyilebilir teknolojilere kadar inovatif ürünlerini ilk kez sergileyecek.

ABD’nin Las Vegas şehrinde 9-12 Ocak 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2024’te (Consumer Electronic Show), Türk teknoloji girişimcileri için CES 2024 Türkiye Pavilyonu kurulacak.

Dünyanın en önemli girişimcilik etkinlikleri arasında yer alan CES, Web Summit, Slush ve Web Summit Katar’a Türk teknoloji girişimlerinin ortak katılımı, bu yıl ilk kez Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan 5 Kalkınma Ajansı’nın iş birliği ile gerçekleştiriliyor.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA); Ankara Kalkınma Ajansı (ANKARAKA), İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve  Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) iş birliğiyle global pazarlara açılmayı hedefleyen 100’ü aşkın Türk teknoloji girişimini Las Vegas, Lizbon, Helsinki ve Doha’da düzenlenen global etkinliklere götürüyor.

Küresel Girişimcilik Etkinliklerine Katılım Çağrısı kapsamında CES Fuarı’na katılmaya hak kazanan 50 Türk teknoloji girişimi ile paydaş ve temsilcilerden oluşan150 kişilik CES 2024 Türkiye Heyeti Las Vegas’a gidiyor.

CES 2024 Fuarı’nda Türk startuplar; görme engelli çocuklar için akıllı baston girişiminden, kahve atıklarını biyo-ham maddeye dönüştüren yerli girişime, dünyanın ilk elektrikli çocuk bisikleti ve dünyanın ilk ve tek şartlı taraftar destek platformundan; giyilebilir teknolojiler, endüstriyel tasarım, dijital lojistik, insansız hava aracı, e-ticaret için hızlı teslimat çözümleri, mobil oyun, eğitim teknolojileri, elektronik ve otomasyon çözümlerine kadar yenilikçi teknoloji ürünlerini ilk kez tanıtacak.

Türk startuplar dört gün boyunca ürün ve teknolojilerini tanıtma ve müşteri görüşmeleri yapma fırsatı bulacak. Türk Hava Yolları da Türk teknoloji girişimcilerine sponsorluk anlaşması kapsamında indirimli bilet temin ediyor.

CES Fuar alanında bu yıl dünyanın dört bir yanından; yapay zeka, akıllı şehirler, kripto para birimi ve NFT’ler, gıda teknolojisi, dijital sağlık, artırılmış ve sanal gerçeklik, robotik ve dronlar, uzay teknolojisi, oyun ve e-spor, araç teknolojisi ve daha birçok endüstriyi temsil eden farklı teknoloji kategorisinden girişimler sergilenecek.

İşte CES 2024 için desteklenen kuruluşlar

Adsbot
Archi’s Academy
Arkerobox
artlabs
Arya-AI
Boatmate
Co-one
Cormind
Efilli
taşın
FanSupport
From Your Eyes
Genoride
Gokido
Homster
Integva
Kidu
Kodgem
KuartisMED
Link Robotics
LOOP 3D
MediTechLabs
MIOTE
Mimiq
miselium.io
Mocky AI
Mostas Tecnology
myBudizzz
Navlungo
NuManufacturing IoT & AI Technologies
PackUpp Technology & Delivery
PeerBie
PicoBricks
Proda Industrial Design
Rimoi
Robolaunch
SADELABS
Smellive
StartupCentrum
Surge Teknoloji
Uptecra Tech
upu.io
Vivalanch Electronic & Automation
VRLab Academy
Wastespresso
WeAcces.ai
WearTechClub
Wiser Media
XENAVISION
Yuppy Games

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu