500 bin vatandaş yargıdaki dosyasını SMS ile takip ediyor

Adalet Bakanlığı’nın avukatlar ve vatandaşların, dosyalarında yapılan işlemlerle ilgili her türlü bilgiye her an ve her yerden erişebilmeleri amacıyla hayata geçirdiği “UYAP SMS Bilgi Sistemi”ni kullanan vatandaş sayısı 500 bin oldu.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkan Yardımcısı Muhittin Kırıcı, UYAP SMS Bilgi Sistemi sayesinde avukat ve vatandaşların tarafı ya da vekili oldukları dosyalar hakkında bilgi almak için emek ve mesai harcamalarına gerek kalmadığının altını çizerken

“UYAP SMS Bilgi Sistemi’nin, adli işlem bilgilerinin taraflara en hızlı şekilde iletilmesinden tarafların dosyalarında yapılan işlemlerden anında haberdar edilmesine, tebligat sürecinin kısaltılmasından adliyelerdeki iş yükünün azalmasına ve işlemlerin hızlanmasına pek çok avantajı bulunuyor. Vatandaşlarımıza hukuksal bir güvence verdiğimiz bu sistemin 500 bininci abonesi, Şanlıurfa ilinde yaşayan, Vodafone abonesi vatandaşımız Ömer Kırıkçı olmuştur ve kendisi, Vodafone’un geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü Vodafone Smart Tab 10 hediyesi kazanmıştır. Vodafone’a bu değerli hizmetin yaygınlaştırılmasına ve vatandaşlarımızın bu konudaki bilinç düzeyinin artmasına yaptığı katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

 “UYAP SMS Bilgi Sistemi”nin 500 bininci abonesi, Vodafone Türkiye müşterisi Şanlıurfa’dan Ömer Kırıkçı oldu.Kırıkçı’ya Vodafone’dan bir tablet bilgisayar hediye edildi.

2008 yılından bu yana uygulanan UYAP SMS Bilgi Sistemi; vatandaşların tarafı, avukatların ise vekili oldukları UYAP Bilişim Sistemi’nde kayıtlı olan dava dosyaları ve icra takipleri ile ilgili olarak adli birimlerce yapılan işlemlerden ilgililerin cep telefonlarına gönderilen kısa mesajla (SMS) bilgilendirilmesini amaçlayan mobil e-devlet uygulaması. Bu bilgi sistemi sayesinde, adli birimlerdeki yetkililerin UYAP Bilişim Sistemi’nde yaptıkları işlemlerin sonucu anında otomatik olarak dosyanın taraflarına SMS gönderiliyor. UYAP SMS Bilgi Sistemi’nin hizmete sunulduğu 1 Nisan 2008 tarihinden bu yana; toplam 2 milyon 700 binden fazla SMS başarılı bir şekilde abonelere ulaştırıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu