60 yaşında PC kullanmayı öğrendi, 81’inde Appstore’a uygulama geliştirdi

Japonya’da emekli bankacı 81 yaşındaki Masako Wakamiya, App Store için geliştirdiği uygulama ile bir çığır açtı. Japonya’da Hinamatsuri olarak adlandırılan geleneksel porselen bebek gününden hemen önce çıkan uygulama büyük ilgi gördü. Hinadan isimli uygulama, insanlara porselen bebeklerini doğru şekilde nasıl yerleştirmesi gerektiğini gösteriyor.
43 yıl bankacılık yapan Wakamiya, ancak 60 yaşındayken bilgisayar kullanmayı öğrenmiş. Bugün 81 yaşına gelen kadının teknoloji alanındaki azmi 81 yaşında, dünyanın en yaşlı uygulama geliştiricisi unvanına sahip olmasına sebep olmuş.
2 yıl önce TEDX Tokyo konferansında Teknoloji Evangelisti olarak bir sunum da gerçekleştiren Wakamiya, teknoloji dünyasının en büyük sorunlarından yaşlanmanın da bir sorun olmaktan çıkacağına işaret ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.