Ana sayfa BT Gündem 600 bin kişi 2 milyon mobil ödeme işlemi yapıyor

600 bin kişi 2 milyon mobil ödeme işlemi yapıyor

99
0

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in üye işyerlerinden kısa mesaj aracılığıyla kolay ve güvenilir bir şekilde alışveriş ve ödeme yapılmasını sağlayan Mobil Ödeme servisi büyük ilgi görüyor. Son bir yılda hızla yaygınlaşarak 600 bin kullanıcıya ulaşan Turkcell Mobil Ödeme ile 2 milyondan fazla işlem yapıldı, üye işyeri sayısı 300’e yaklaştı. Kullanıcılar Mobil Ödeme’yi en çok online oyun sitelerinde kullandı. Oyun sitelerini sosyal arkadaşlık siteleri ve e-ticaret harcamaları izledi.

Turkcell Mobil Finans Bölüm Yöneticisi Ali Salcı, Turkcell Mobil Ödeme servisinin gördüğü ilgiden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Türkiye, finansal uygulamalar konusunda oldukça gelişmiş bir pazar. Turkcell diğer alanlarda olduğu gibi Mobil Finans’ta da müşteriye değer katan, öncü uygulamalara imza atıyor. Turkcell Mobil Ödeme’ye yönelik ilgi müşterilerimizin yeniliklere açık ve hayatı kolaylaştıran uygulamaları kullanmaya hevesli olduğunu gösteriyor. Turkcell Mobil Ödeme servisinin düşük tutarlı alışverişlerin yapıldığı ulaşım, yiyecek-içecek ve e-ticaret gibi alanlarda yaygınlaştırılmasını sağlayıp, hem kayıtlı ekonomiye geçişe destek olmayı, hem de hızlı, pratik ve güvenli ödeme hizmeti sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Turkcell Mobil Ödeme hayatın her alanında

Turkcell müşterileri Mobil Ödeme servisini, Travian, Ogame, Mynet, gibi oyun sitelerinde, Facebook, Siberalem, Istanbul.Net, Yonja gibi sosyal ağ sitelerinde, Bilyoner ve Nesine gibi yasal şans oyunlarında ve de McDonalds gibi gıda alışverişlerinde kullanılabiliyor. Mobil Ödeme ile Mybilet internet sitesi veya kiosklarından sinema bileti almak da mümkün. Turkcell Mobil Ödeme ile dünyada milyonlarca kişinin kullandığı online ödeme platform sağlayıcıları Zong ve Paymo ile de entegrasyon sağlandı.

Herhangi bir abonelik gerektirmeyen Turkcell Mobil Ödeme ile yapılan alışverişin bedeli faturalı hatlar için faturaya yansıtılır, faturasız hatlarda ise TL bakiyesinden düşer. Bir seferde en çok 35 TL’lik işlem yapılabilen Turkcell Mobil Ödeme’de her bir işlem sırasında atılan SMS, 50 kuruş olarak ücretlendiriliyor. Turkcell Mobil Ödeme ile yapılan alışverişler Özel İletişim Vergisi’nden muaf tutuluyor.