Abbott depolarında hatasız dönem

Depo yönetiminde hataları en aza indirerek, verimliliği artırmak ilkesi ile yola çıkan Abbott, bu konuda uzmanlaşan Nexus ile işbirliği yapıyor. Geçmişte kullanılan yapı, IBM AS/400 üzerinde kullanıcıların elle giriş yaptıkları, hataya açık ve işlem sürelerini uzatan bir yapı iken şu anda el terminallerinin kullanıldığı, hatanın tamamen minimize edildiği bir yapıya dönüşmüş durumda. Symbol MC9060-G el terminallerinin kullanıldığı sistem ilk etapta offline olarak hizmete alındı. Nexus tarafında oluşturulan yazılım sayesinde toplanan veriler kullanımı kolay bir arayüz ile IBM AS/400 ortamına gönderiliyor. Yurtdışından gelen ürünlerin çeşitli testlerden geçtikten sonra depolandığı alanların belirlenerek, ürünlerin Lot ve Lokasyon olarak takibinin yapıldığı yazılımda, sayım işlemleri de gerçekleştiriliyor. Sistem ile ilgili yorumlarını aldığımız Depo Operasyonları Uzmanı Hakan Varol, kurulan sistemden memnun olduklarını belirterek, “Ürünleri kolaylıkla lokasyon bazında takip edebilmekte ve hızlı çıkış işlemleri gerçekleştirebilmekteyiz. Belirli bir geçiş süreci olarak düşündüğümüz bu yapıyı daha sonra online olarak da kullanmaya başlayacağız.” dedi.

1888 yılında Chicago’da kurulan Abbott Laboratuvarları, 130 ülkede faaliyet gösteren dünyanın önde gelen sağlık sektörü kuruluşlarından biri. Şirket, ilaç, beslenme, hastane ve diagnostik ürünler alanında faaliyet gösteriyor. Yaşam kalitesini artırmayı ve topluma karşı sorumluluğu ilke edinmiş olan Abbott’un en önemli hedeflerinden biri de bu amaca yönelik yeni ürünler geliştirmek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.