Abonelik iptalleri e-devlet üstünden yapılabilecek

26 Ekim Pazartesi gününden itibaren, mobil telefon, internet, sabit telefon, TV platform işletmecileri aboneleri, aboneliklerini e-devlet üzerinden iptal ettirebilecek. 

26 Ekim Pazartesi gününden itibaren, mobil telefon, internet, sabit telefon, TV platform işletmecileri aboneleri, aboneliklerini e-devlet üzerinden iptal ettirebilecek. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

e-Devlet Kapısı’ndan gerçekleştirilen fesih başvurusunun ardından, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak.

Böylece, sabit veya mobil telefon, internet ve TV platform işletmecilerinin aboneleri, abonelik iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye yazılı dilekçeyle başvurmak, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan “turkiye.gov.tr” adresi üzerinden abonelik iptal başvurusunu yapmış olacak.

Abonelik iptal işlemi için faksla, bayiye gitmekle uğraşmak yok

Abonelerin fesih başvurusu için dilekçe vermek amacıyla hizmet sağlayıcıların bayilerine gitme zorunluluğu, özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu. Bu uygulama sayesinde aboneler, iptal taleplerini e-Devlet’ten insan teması olmadan yapabilecek.

İşletmeciler, abonelerin nakil, devir, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden fesih başvurusu gelmesi halinde bu başvuruyu yerine getirmekle de yükümlü olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu