Acer’ın Ferrarisine rakip Lamborghini

Intel Corporation ve İtalya’nın lider otomobil üreticisi Automobili Lamborghini, bir dizi projede işbirliği yapacaklarını duyurdu. Kendi endüstrilerinde lider olarak tanınan iki şirket de, farklılıklarını kalite ve güvenilirlikte ortaya koymalarının yanı sıra, yenilikçi ve müşteri taleplerine önem verme gibi ortak değerleri de paylaşıyor.
Intel ve Automobili Lamborghini arasındaki işbirliğinin sonucu olarak planlanan girişimlerden biri de, 2006’nın ilk çeyreğinde çıkarılacak olan yeni kuşak Intel Centrino mobil teknolojisine (kod adı Napa) dayanan, Lamborghini markalı yeni bir dizüstü bilgisayarı piyasaya sunmak olacak. Tüm Lamborghini tutkunları 2006’da ilk Lamborghini dizüstü bilgisayarlarını satın alabilecek.

Intel Corporation’ın CEO’su ve Başkanı Paul S. Otellini, “Lamborghini, dünyadaki en iyi İtalyan markalarından biri. Intel teknolojisini akıllıca ve bilinçli bir şekilde kullanan Lamborghini gibi dünya çapında dev bir markayla yaptığımız iş ortaklığından gurur duyuyoruz.” dedi. Lamborghini, Intel teknolojisini, teknik geliştirme merkezindeki iş istasyonu ve sunucuların yanı sıra dizüstü bilgisayar ve el bilgisayarlarında da kullanıyor.

Otellini, sözlerine şöyle devam etti: “Intel ve Lamborghini, mükemmelik açısından eş konumdalar. Intel olarak, dünya klasmanında otomobiller geliştirmenin her aşamasında teknolojimizi kullandığı için Lamborghini’yi takdir ediyoruz. Lamborghini dizüstü bilgisayar projesi ile Intel Centrino Mobil Teknolojisine ilişkin işbirliğimizi genişletmekten de gurur duyuyoruz”

Avrupa’da mobilitenin yüksek oranlı olduğu pazarlardan biri olan İtalya’da Intel Centrino Mobil Teknolojisinin başarısı, notebook satışlarının artması ve Wi-Fi hotspot’ların sayılarındaki hızlı artış gibi yerel trendlere dayanıyor. Örneğin İtalya’da yeni satılan her üç bilgisayardan ikisi dizüstü bilgisayar. Ayrıca, İtalya’da 1.500 hotspot’tan 1.325’i, Intel Centrino Mobil Teknolojisinin genel konfigürasyonları ile uyumluluk açısından test edilmiş ve Intel Centrino Mobil Teknolojisi için onaylı.
Automobili Lamborghini’nin CEO’su ve Başkanı Stephan Winkelmann da, “Titiz müşterilerimize, süper araçlarımızın sahip olduğu yüksek performans ve güvenlik özelliklerini sunmak için en iyi teknolojik işortağını seçtik ve Intel de ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılayabileceğini bize gösterdi. Her iki markamız da kalite ve güvenilirlik açısından eşit konumdalar ve bu nedenle de ikisinin kombinasyonundan ortaya cazip bir ürün çıkacağını düşünüyoruz” dedi.
Lamborghini uzmanları, Intel ile işbirlikleri ve onun çözümlerini kullanmaları sayesinde Intel® XScale® teknolojisi ile donatılmış el bilgisayarlarından yazılım talimatlarını doğrudan araca aktararak, araç üzerinde kalite kontrollerini ve ayarları yapabiliyorlar. Bu, Intel teknolojisinin, Automobili Lamborghini’nin ürün geliştirme sürecinde verimliliği artırmaya nasıl yardım ettiğinin sadece bir örneği.
Stephan Winkelmann, “Mühendislerimizi Intel® XScale® el bilgisayarları ile donattık. Yüksek seviyede taşınabilirlik, güvenilirlik ve performans sağlayan bu araçlar sayesinde, mühendislerin işlerini daha basitleştirmek ve daha verimli çalışmalarını sağlama konusundaki ihtiyaçları da karşıladık” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.