Açık Öğretim sonuçları cepte

AÖF öğrencileri sınav sonuçları, kayıt bilgileri, sınav tarihleri, harç tutarı, derslerin TV yayın programı, kayıtlı ders listesi, akademik takvim, büro ve danışmanlık ders programı bilgilerini artık cep telefonlarından kısa mesaj ile sorgulayabiliyorlar. Arzu eden öğrenciler otomatik bildirim hizmetlerinden yararlanarak sınav sonuçlarını, ödenmesi gereken harç miktarı ile son ödeme tarihi gibi bilgileri, otomatik olarak cep telefonuna gönderilen kısa mesajla öğrenebiliyor. Turkcell’in faturalı veya faturasız hat abonesi olan AÖF öğrencilerinin hizmetten yararlanmak için, “AOFK boşluk TCKIMLIKNUMARASI” bilgilerini yazıp 3926 servis numarasına göndermeleri gerekiyor. Üye olan öğrencilerin sınav sonuçlarını öğrenmek için “NOT” yazıp 3926’a kısa mesaj göndermeleri yeterli. Diğer bilgilerin sorgulanması hakkında yardım almak isteyen öğrenciler “YARDIM” yazıp 3926’ya gönderdiklerinde gereken sorgulama komutları hakkında bilgi alabiliyor.

Turkcell ve Ester Elektronik işbirliği ile geliştirilen Mobilöğren servisinin üyeleri, otomatik bildirim servislerinde gönderilen mesaj başına, sorgulama servislerinde ise sorgulama mesajı ve geri dönen mesaj başına 1 kısa mesaj bedeliyle ücretlendiriliyor. Mobilöğren servisine üye olmak ise ücretsiz.

Mobilöğren bilgilendirme hizmetine ilişkin ayrıntılı açıklamaya www.mobilogren.net sitesinden ulaşılabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.