Acronis’ten veri kurtarmaya ekonomik çözüm

Acronis’in yeni duyurduğu Acronis Backup & Recovery11eklenen özel veri koruma ve katalog, arama gibi yedekleme özellikleriyle tamamen entegre edilen mevcut disk imajlama teknolojisi ile, şirketlerin fiziksel, sanal ve cloud ortamlarda felaketten kurtarma ve veri koruma ihtiyaçlarını basitleştirmelerine yardımcı olacak. Acronis, felaketten kurtarma ve veri korumanın geleneksel olarak iki ayrı çözümde sağlandığı bir pazarda, dosya tabanlı yedekleme ve sistem ayarında kurtarma elemanlarını KOBİ’ler için kullanımı kolay olan tek ve uygun fiyatlı bir üründe sunan bir ürünü duyuran ilk şirket. Bu ürün, şirketlerin, karmaşıklığı ve ayrıca yazılım bakım ve yönetim masraflarını azaltmalarını mümkün kılıyor. İmajların, dosyaların ve Sanal Sunucuların (VM) yedeklenmesi ve kurtarılması için entegre bir çözüm olan Acronis Backup & Recovery 11’in gelecek güncellemeleri, Microsoft® Exchange Server, Microsoft SQL Server™ ve daha bir çok uygulamayı destekleyecek.

Gartner’in Araştırma Başkan Yardımcısı David Russell “Birçok şirket için, verilerin kontrolü, yedeklenmesi ve korunması hala kolay bir iş değil. Birçokları için teknoloji karmaşık, kurulum zahmetli ve tam bir felaketten kurtarma planının uygulanması ise gerçekçi değil. Birçok işletme, tüm ihtiyaçlarını tek bir çözümde karşılayacak, kullanımı ve yönetimi kolay bir teknoloji arıyor” diye açıkladı.

Yapılan son araştırmalar, ortalama bir şirketin felaketten kurtarma ve veri koruma ihtiyaçları1 için iki veya üç ayrı çözüm kullandığını gösteriyor1. Önümüzdeki üç aylık dönemin sonuna doğru, Acronis Backup & Recovery 11 Birleşik Platformu, yedekleme arşivinden bağımsız bir veri merkezli görünüm sunarak, kullanıcıların ister fiziksel ister sanal ister cloud olsun istedikleri her yerde verilerini kontrol etmelerini mümkün kılacak.

Acronis CEO’su Jason Donahue, “Ayrı çözümler kullanmak maliyetleri ve teknolojiler arası entegrasyonu artırıyor, bu teknolojiler aynı satıcıdan bile olsa. Buna, fiziksel, sanal ve cloud ortamlarda veri yedeklemesine taşımaları eklediğinizde, IT yöneticilerinin bugün aşırı derecede karmaşık eski teknolojilere dayandığı çok açık” dedi ve şunları ekledi; “Bu yeni entegre platform aracılığıyla, işletmelerin basitleştirilmiş veri koruma ve yönetiminden ve ayrıca ihtiyaç duydukları şeyi ihtiyaç duydukları zaman seçebilme esnekliğinden yararlanmalarını umuyoruz”.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu