Adidas’ın alacakları kontrol altında

Adidas, gelişen iş ihtiyaçları çerçevesinde finansal ilişki yürüttüğü yetkili bayilerin ve satış noktalarının güncel durumlarını takip edebilmek ve geçmişe dönük raporları intranet üzerinden daha kolay ve yetki kontrollü bir yapıda üretebilmek amacıyla, Eczacıbaşı Bilgi İletim tarafından geliştirilen “Alacak Takibi Raporlama Sistemi” projesini tamamladı. Ayrıca, uygulamaya yönelik temel kullanıcı eğitimini de veren Eczacıbaşı Bilgi İletim, gerekli testleri gerçekleştirdi ve kullanıcı dokümantasyonunu hazırladı. Bu projede, Türkiye’de şu ana dek sadece birkaç kurumsal şirkette veri yönetimi ve raporlama amacıyla yararlanılmış olan Microsoft SQL Server 2000 Reporting Services ortamı kullanıldı. Bu ortam, kapsamlı bir veri yönetimi ve kurumsal istihbarat platformu sunuyor.

Firmalar bugün, finans, müşteri ve harici pazar koşulları ile ilgili çok sayıda bilgi topluyor. Ancak, bu veriler, tek başına firmaya rekabet avantajı kazandıramıyor. Önemli olan, bu verileri sağlıklı ve hızlı kararlar almak üzere kullanabilmek. Eczacıbaşı Bilgi İletim’in adidas projesinde kullandığı Microsoft Reporting Services platformu, entegre analiz, dönüştürme ve yükleme hizmetleri, kapsamlı uygulama geliştirme ve yönetim araçları sağlıyor. Microsoft Windows Server işletim sistemi ve SQL Server ilişkisel veritabanı temelleri üzerine kurulan bu raporlama altyapısı, adidas’ın önemli iş verilerini alarak zengin raporlar oluşturmalarına ve bu raporları daha sağlıklı kararlar verebilmek için söz konusu bilgilere ihtiyaç duyan kişilere sunmalarına imkan tanıyor.

adidas Alacak Takibi Raporlama Sistemi, Mutabakat Mektubu, Balance, Aging, Net Satış ve Risk Analizi dahil 12 modülden oluşuyor. Bu modüllerin her biri, adidas tarafından üretilmesi istenen raporlar doğrultusunda tasarlanmış bulunuyor.

Ayrıca, sistemin çok kullanıcı desteğine sahip olması sayesinde, gerekli tüm bilgiler merkezi bir veritabanında tutuluyor ve kullanıcılar, yetkileri dahilinde, bilgiye istedikleri anda, istedikleri formatta, kolaylıkla erişebiliyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.