Aidata büyümenin sırrını Füzyon olarak belirledi

Aidata Füzyon yaklaşımı çerçevesinde Türkiye genelinde yaygın ürün ve hizmet sunabilmek. İşte bu amaçla Aidata, Türkiye’nin farklı bölgelerinden seçilen güçlü dağıtıcı firmalarla iş ortaklığı Yaşamın öğrenmeye değer her aşamasından bilgi alarak teknolojisini yapılandıran Aidata Bilgisayar, çalışma disiplinlerine bilimsel metotlarla yön veriyor. Bu prensip doğrultusunda yeni iş modeline “aidata füzyon” adını veren Aidata Bilgisayar, bu terimin anlamı ile birebir örtüşen bir çalışma metodu geliştirmiş bulunuyor.

Bilimsel terim karşılığı ile Füzyon; hafif ve küçük radyoaktif atom çekirdeklerinin birleşerek daha ağır ve büyük atom çekirdeklerini meydana getirmesi olayıdır. Bilişim sektörüne yepyeni bir iş modeli kazandıran Aidata Bilgisayar, yeni yapılanmasını işte bu bilimsel olayla özdeşleştiriyor.

Bilişim Sektöründe Yeni Bir İş Modeli

Aidata Bilgisayar’ın mevcut dağıtım kanalı üzerinde oluşturduğu yeni yapılanmanın temel amacı; tüketicilere Türkiye genelinde yaygın ürün ve hizmet sunabilmek. İşte bu amaçla Aidata, Türkiye’nin farklı bölgelerinden seçilen güçlü dağıtıcı firmalarla iş ortaklığı gerçekleştirerek dört firmaya “Bölge Müdürlüğü” yetkisi kazandırdı. Böylelikle alışılmışın dışında bir yöntemle dört dağıtıcı firma Aidata Bilgisayar’a ortak oldu. Bu ortaklıkla Aidata, mevcut gücünü, tüketicisine olan temasını, bayiler arası iletişimini ve marka bilinirliğini daha üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Aidata Bilgisayar’ın yeni bölge müdürlükleri ve sorumlu olduğu bölgeler ise şöyle:

• AGB Bilgisayar (Güney Marmara)
• Atom Bilgisayar (Batı Akdeniz)
• Epdata (Orta Anadolu)
• Gama (Ege Bölgesi)

Güç Ortaklığının Kazandırdığı Değerler

Aidata Bilgisayar’ın yeni iş modeli; yalnızca kurum adına değil sektörel platformda ve tüketici nezdinde de olumlu yönde pek çok değişikliğe neden olmaktadır.

Kurum ve Dağıtım Kanalına Kazandırılan Değerler

• Dağıtım kanalında sağlıklı bilgi akışının oluşturulması
• Yeni ortakların bilgi ve birikiminin merkez yönetimle paylaşımı
• Bayiler arasındaki iletişimin güçlendirilmesi
• Bayi ihtiyaçlarına yerinde ve anında çözüm getirilmesi
• Yaygın pazarlama faaliyetleri oluşturulması
• Teknik destek konusunda lokal çözümlere hız kazandırılması

Bilişim Sektörüne kazandırdığı değerler

• Sektörün tüm çalışma disiplinleri üzerinde etkili olacak yeni bir iş modeli oluşturulmaktadır.
• Son kullanıcıya daha güçlü bir yapıyla ürün ve teknik destek hizmeti verilmesi sağlanmaktadır. Bu durum markaya olan sadakat ve güven duygusunu yükselteceğinden, sektöre olan yaklaşımları da pozitif seviyede etkileyecektir
Hedef: Pazar Lideri Olmak!

Intel’den Philips’e, Microsoft’dan Asus’a pek cok dünya markası ile çalışan Aidata Bilgisayar, Aidata markası ile masaüstü ve taşınabilir bilgisayar sistemlerini pazara sunmaktadır. Yeni ortakları ve uluslararası tedarikçi firmalarıyla Aidata Bilgisayar’ın kısa vadede hedefi pazar lideri bir marka olmaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.