Ana sayfa BT Gündem Akbank’ta günlük işlem sayısı 180 kat arttı

Akbank’ta günlük işlem sayısı 180 kat arttı

125
0

Microsoft Biztalk Server, Microsoft SQL Server, Microsoft Windows Server, Microsoft Visual Studio ve Microsoft. NET ürünlerinin kullanıldığı platform sayesinde Akbank Tahsilat ve Ödeme Sistemleri ile müşterilerine güvenli bir şekilde 7 gün 24 saat hizmet verebiliyor. Biztalk Server üzerinden saniyede yaklaşık 150 adet işlem geçerken, aynı dönemde sistemi kullanan müşteri sayısının 100 kat artmasıyla beraber, gün geçtikçe daha fazla müşteriye hızlı ve kaliteli hizmet sağlanıyor. Akbank İşlem Bankacılığı Bölüm Başkanı Erdoğdu Paker, Akbank olarak birçok konuda olduğu gibi müşterilerine tahsilat ve ödeme hizmeti sundukları Microsoft platformundaki işlem adetlerinde de lider olduklarına dikkat çekerek; “Çek tahsilatları, fatura tahsilatları, maaş ödemeleri ve müşterilerin muhasebe sistemlerine uyumlu ekstreler gibi bir çok İşlem Bankacılığı ürününü Microsoft Platformu üzerinden sunarak, hızlı, esnek, güvenli ve kaliteli hizmet sağlıyoruz. Tedarikçi Finansmanı, Toplu Yabancı Para Ödemeleri gibi yeni uygulamaya aldığımız ürün ve hizmetlerimizi de bu platformda yöneterek işlem adet ve hacimlerimizi artırmayı hedefliyoruz”dedi.
Microsoft Satış Müdürü Banu Akın da, “Akbank Microsoft Uygulama Geliştirme Platformunun özelliklerini kullanarak müşterilerine güvenli, özelleştirilmiş ürünleri en kısa zamanda sunabilmektedir. Microsoft Platformunu verimli şekilde kullanan Akbank, müşterilerine 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sağlamasına yardımcı olan bu kritik uygulamayı kolayca yönetebilmektedir” dedi.
Platform Akbank ile müşterileri arasında güvenli bir köprü oluşturuyor
Platform, Akbank’ın kurumsal, ticari ve kobi müşterilerinden gelen farklı yapıdaki verileri Akbank’ın bilgi teknolojisi altyapısı ile uyumlu, standart yapıya dönüştürüyor. Böylece işlemler, Akbank’ın kurumsal iş akış sürecine otomatik olarak entegre ediliyor. Akbank, firma tarafından talep edilen veriyi, firmanın istediği sıklıkta offline (çevrimdışı) ya da realtime online (eş zamanlı çevrimiçi) olarak, firma sistemlerine entegre edilebilecek şekilde iletiyor. Bu sayede, Akbank ile kurumsal müşterileri arasında finansal işlemlerde hızlı ve güvenli bir köprü oluşturuluyor. Platformun sağladığı kullanım kolaylığı ve esneklik sayesinde Akbank hem yeni ürünleri hızlı bir şekilde müşterilerine sunabiliyor hem de sistemi etkin şekilde yönetebiliyor.

Akbank, yaygın şube ağıyla birçok kurumsal ve ticari müşteriye ihtiyaçları doğrultusunda nakit yönetimi hizmetleri veriyor. Bu müşteriler, ödeme, tahsilat, çek, havale ya da sayıları yüz binlere varan fatura tahsilatı gibi işlemlerinde hem kanal hem de alt yapı olarak farklılıklar arz ediyor. Müşteri taleplerine ve rekabet ortamına hızlı çözüm üreten ve manuel uygulamalar sonucu oluşabilecek hata risklerini ortadan kaldıran Biztalk Server üzerinde çalışan uygulamalar, esnek ve güvenli yapıları ile Akbank nakit yönetimi ve banka içi uygulamalardaki talepleri kısa zamanda üretim ortamına taşıyor.